KOMUNIKATY
RUSZYŁY SZKOLENIA „LODOWE”
piątek, 10 grudnia 2021 14:17

lodowe 2021Przyszły przymrozki. Warunki atmosferyczne sprzyjają szkoleniom zimowym. Rozpoczynamy serię zajęć z zakresu ratownictwa na obszarach wodnych pokrytych lodem. Pierwsze, które otrzymały akredytację Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR z tego zakresu odbędą się w kolejny weekend (17 - 18 grudnia 2021 roku) na Mazowszu (szczegóły tutaj). Bedą to szkolenia poziomu „A” -stażysta i „B” - ratownik (zapisy).
Ratowników zapraszamy do wzięcia udziału, poszerzenia swojej wiedzy i kwalifikacji zawodowych oraz przypominamy, że posiadanie Certyfikatu CSS WOPR z zakresu ratownictwa lodowego (co najmniej poziom „A”) jest wymogiem uczestnictwa w szkoleniach SRW i I WOPR. Zapraszamy jednostki WOPR do organizacji rekomendowanych szkoleń.
Programy CSS WOPR można znaleźć w zakładce Edukacja/Centralne szkolenia specjalistyczne/Programy centralnych .…

 

 
MIKOŁAJKOWO Z MOTOROWODNIAKAMI
środa, 08 grudnia 2021 09:32

mikołajkowoTym razem WOPR zjawił się z „mikołajkową” wizytą u Pana Pawła Szabelewskiego, Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. PZMWiNW jest największym partnerem jednostek WOPR w zakresie uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym. W ostatniej dekadzie jednak PZMWiNW zauważyło w swoim obszarze, podobnie jak WOPR w naszym, spadek umiejętności absolwentów uzyskiwanych na rynku komercyjnym uprawnień. Sekretarz Związku i prezes WOPR uważają, że typowo komercyjne podejście do spraw uzyskiwania uprawnień zarówno do prowadzenia statków, jak i ratowania osób nie jest właściwe i może obniżać jakość szkoleń, co skutkuje niskimi umiejętnościami sterników i ratowników.

Prezes WOPR zaprosił przedstawicieli związku do współpracy w ramach zespołu 2507 co pozwoli na wypracowanie wniosków, a następnie metod i form działania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa podczas rekreacji motorowodnej i tym samym zmniejszenie liczby wypadków i tonięć.

 
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
wtorek, 07 grudnia 2021 07:30

SkitekZ przykrością zawiadamiamy, że w dniu 4 grudnia 2021 roku, w wieku 65 lat odszedł na wieczną wachtę członek Sądu Honorowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Kol. Jacek Skitek. Pasjonat ratownictwa i sportów wodnych, zaangażowany instruktor i ratownik, który wychował wielu ratowników i motorowodniaków. Zaangażowany w życie WOPR, Członek Zarządu WOPR Województwa Wielkopolskiego, pierwszy i jedyny Prezes Oddziału Powiatowego WOPR w Poznaniu. Odznaczony Srebrną Honorową Odznaką WOPR.
Cześć jego pamięci.

 
RAZEM Z ŻEGLARZAMI DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO
sobota, 04 grudnia 2021 12:45

pzżW siedzibie Polskiego Związku Żeglarskiego odbyło się robocze spotkanie pełniącego drugą kadencję Prezesa PZŻ Tomasza Chamery z Prezesem WOPR, gdzie omówione zostały zasady współpracy pomiędzy naszymi organizacjami w zakresie bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Żeglarstwo, szczególnie turystyka żeglarska to bardzo duży obszar działania związku, gdzie czasami podejście żeglarzy do zasad bezpieczeństwa jakie poznali na szkoleniach uzyskując poszczególne kwalifikacje pozostawia trochę do życzenia.

 

 
TRENERZY NA WARSZTATACH MEDYCZNYCH
sobota, 04 grudnia 2021 12:45

trenerzy cmcW dniu 2 grudnia odbyły się w siedzibie partnera medycznego WOPR - Carolina Medical Center - warsztaty dla kadry trenerskiej zawodników Reprezentacji Polski z zakresu medycyny sportowej, mechanizmów powstawania i przeciwdziałania urazom w tej jakże specyficznej dyscyplinie sportowej. Na bazie omówionych na szkoleniu wyników badań jakim poddana została w ubiegłym miesiącu część naszych kadrowiczów, dr Urszula Zdanowicz - ortopeda, traumatolog, specjalista medycyny sportowej - wskazała zalecane kierunki i formy treningów oraz zwróciła uwagę na ważkie elementy w rozwoju szczególnie młodych zawodników. Warsztaty zakończyły się wspólnym lunchem i dyskusją.

 
ORANGE CUP Z SUKCESAMI
środa, 01 grudnia 2021 13:17

orange cupW dniach 27 - 28 listopada, jak co roku, w holenderskim Amersfoort rozegrane zostały klubowe zawody w sportowym ratownictwie wodnym „Orange Cup 2021” Startowało 60 drużyn z 11 państw i była to ostatnia możliwość uzyskania czasów kwalifikacyjnych na przyszłoroczne World Games 2022, które odbędą się w lipcu w Birmingham (USA). Z Polski udział wzięły drużyny Dolnośląskiego WOPR, Śląskiego WOPR, CKS Szczecin i seniorzy z Reprezentacji Narodowej. Sztafeta męska naszej Reprezentacji uzyskała już wystarczające czasy w trzech konkurencjach już w Hiszpanii we wrześniu i pięcioosobowy zespół kwalifikuje się w ósemce najlepszych drużyn świata. Teraz o możliwość wyjazdu walczyły kobiety. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Mateusz Szurmiej - złoty, Adam Dubiel, Paula Żukowska, Mateusz Szurmiej - srebrne, Konrad Rogoziński (2), Radosław Rogoziński, Alicja Tchórz brązowe. Z kolei w konkurencjach sztafet panowie wywalczyli srebro, a kobiety (zespół dolnośląski) złoto i brąz. Bardzo dobre wyniki kobiet są wyższe niż wymagane czasy kwalifikacyjne TWG i mamy nadzieję, że będą wystarczające do zakwalifikowania się do pierwszej ósemki świata.

Więcej…
 
WSPÓLNE DZIAŁANIA PZP I WOPR W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA
wtorek, 30 listopada 2021 09:55

OJPZPW dniu 26 listopada 2021 roku w siedzibie Polskiego Związku Pływackiego, Prezes PZP Otylia Jędrzejczak i Prezes WOPR Paweł Błasiak omówili zasady współpracy naszych organizacji w zakresie podniesienia poziomu edukacji dla bezpieczeństwa oraz działań prewencyjnych i profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości, szacunku do wody i zmniejszeniu liczby utonięć. Prezes WOPR zaprosił Polski Związek Pływacki do prac w Zespole 2507, który ma na celu wypracowanie projektu programu zapobiegania utonięciom zgodnie z rekomendacjami ONZ i WHO. Szeroki zakres działań naszych organizacji oraz osobiste doświadczenie w tym zakresie Prezes PZP przyniosą na pewno lepsze rezultaty we wspólnym działaniu niż osobno. Mamy wspólną wizję na program „Już Pływam”, uczynienia go powszechnym i dostępnym nie tylko w wielkich miastach oraz powrót do obowiązkowej nauki pływania zakończonej uzyskaniem certyfikatu poświadczającego te umiejętności. WOPR w tym zakresie uczestniczy w pracach w ramach ILS. Otylia Jędrzejczak życzyła sukcesów naszym ratownikom, którzy w bieżący weekend będą brali udział w „Orange Cup 2021” w holenderskim Amersfoort. Ponad godzinne spotkanie dobrze wróży współpracy.  

 
GRAND PRIX POLSKI 2021 – KOŚCIERZYNA
środa, 24 listopada 2021 11:08

gp kościerzynaOstatnie w tym roku zawody serii Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym rozgrywane zostały na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie w ostatni weekend. Zawody były sprawdzianem zarówno dla 120 zawodników jak i dla obiektu, gdzie w dniach 10-12 grudnia rozegrane zostaną Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.
Tym razem znów młodzież zaszalała i padło aż siedem Rekordów Polski. Mateusz Grabski ze Szczecina w kategorii juniorów wypływał na 100 m ratowanie kombinowane w czasie 1:03,76, na 50 m holowanie manekina 29,65, a 100 m ratowanie z pasem pokonał w czasie 55,43. Z kolei Karol Rekowski z WOPR Kędzierzyn-Koźle ustanowił rekordy Polski w kategorii młodzików w konkurencjach 50 m holowanie manekina  z czasem 37,40 i 100 m ratowanie z pasem w 1:06,40. Również w kategorii młodzików, w tej samej konkurencji dziewcząt Sylwia Matyniak z WOPR Ruda Śląska czasem 1:12,54 ustanowiła rekord kraju. Do grona rekordzistów dołączyła Wiktoria Żemojdzin z CKS Szczecin, która z czasem 1:08,28 zwyciężyła na 100 m ratowanie manekina w płetwach.
W klasyfikacji generalnej najlepszymi zawodnikami tej rundy zostali zarówno w kategorii open jak i junior Mateusz Grabski ze Szczecina i Anna Mrożewska z Sochaczewa. Najlepszymi juniorami młodszymi zostali Dominik Kosowski CKS Szczecin i Maria Schutz z Kaszubskiego WOPR, a w młodzikach tryumfowali z WOPR Kędzierzyn-Koźle Karol Rekowski i Wiktoria Żemojdzin ze Szczecina. 
Gratulujemy i do zobaczenia za niespełna trzy tygodnie.

 

 

 
NADZWYCZAJNY ZJAZD KRAJOWY WOPR
poniedziałek, 22 listopada 2021 09:14

logo 22 11 2021W dniach 20-21 listopada obradował Nadzwyczajny Zjazd Krajowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszy raz odbywał się w okresie pandemii i pierwszy raz za pomocą środków teleinformatycznych.
Zjazd Krajowy został zwołany przez Zarząd Główny WOPR, a jego celem było dokonanie istotnych i wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązujące zmian w statucie oraz w regulaminach Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego WOPR. Po owocnej dyskusji Zjazd przyjął uchwały odnoszące się do zmian statutowych oraz wprowadził możliwość prowadzenia obrad i podejmowania decyzji przez organy władzy WOPR w formie zdalnej, co ułatwi działanie tych organów i usprawni proces podejmowania decyzji. W Zjeździe uczestniczyli delegaci XI Kadencji władz WOPR.

 
MATI - POTWIERDZENIE REKORDU ŚWIATA
wtorek, 16 listopada 2021 09:01

MATIW dniu wczorajszym do biura Zarządu Głównego WOPR dotarły oficjalne potwierdzenia ustanowionych na Mistrzostwach Europy w Castellone de la Plana (Hiszpania) w dniu 15 września 2021 roku Rekordów Świata w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach w Kategorii M35. Reprezentant Polski Mateusz Szurmiej ustanowił rekord świata na tym dystansie w tym samum dniu dwukrotnie. Po raz pierwszy w eliminacjach z czasem 00’48”87, a powtórnie w wyścigu finałowym z czasem 00’48”13. Certyfikaty, które zostały przesłane do Matiego podpisał Prezydent International Life Saving Federation Graham Ford AM. Gratulacje i powodzenia Mati.

 

Certyfikat Rekord Świata 00'48''87

Certyfikat Rekord Świata 00'48''13

 
POT I WOPR RAZEM NA RZECZ TURYSTYKI WODNEJ
środa, 10 listopada 2021 17:27

PB101210 - wwwW środę 10 listopada 2021 roku w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak podpisali porozumienie o współpracy.
POT i WOPR będą łączyć siły w celu promocji i rozwoju turystyki wodnej w Polsce, w tym wspólnej organizacji i promocji wydarzeń turystycznych, rekreacyjnych, zawodów organizowanych w kraju oraz za granicą. Porozumienie ma również na celu kreowanie i promowanie bezpieczeństwa w turystyce, rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanice, jeziora, mariny, kąpieliska, rezerwaty przyrody na sezon letni i krótkie pobyty. Podmioty skupione będą również na rozmaitych formach wypoczynku nad wodą z walorami piękna Polski, uwzględniając walory i infrastrukturę rekreacyjno-sportową w Polsce.

Więcej…
 
CRBR - ZGŁOSZENIA ZARZĄDÓW
poniedziałek, 08 listopada 2021 00:01

książka paragrafW dniu 31 października br. weszły w życie przepisy nakładające między innymi na stowarzyszenia zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). 
Beneficjentem rzeczywistym jest osoba posiadająca faktyczny wpływ na działalność danego podmiotu i w przypadku stowarzyszeń takimi osobami są członkowie zarządu stowarzyszenia.
Zgłoszenia dokonuje się drogą elektroniczną na stronie CRBR w zakładce „Utwórz zgłoszenie” w terminie do 31 stycznia 2022 roku. W przypadku stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS po 31 października 2021 roku, zgłoszenia należy dokonać w terminie 7 dni od dnia wpisu organizacji do KRS.
W takim samym terminie (7 dni) dokonuje się zgłoszenia każdej zmiany danych już zgłoszonych do Centralnego Rejestru Beneficjentów
Zgłoszenie jest bezpłatne, ale wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.
Sankcje za niewywiązanie się z obowiązku zgłoszenia do CRBR w wyznaczonym terminie, niezgłoszenie beneficjenta rzeczywistego, czy też podanie informacji niezgodnych ze stanem faktycznym, mogą sięgać do 1.000.000 zł.
Do 50.000 zł może zapłacić kary beneficjent rzeczywisty, który nie poda osobie uprawnionej do dokonania zgłoszenia niezbędnych informacji lub poda niewłaściwe dane.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3