KOMUNIKATY
KURS SĘDZIÓW MIĘDZYNARODOWYCH ILS - HISZPANIA 2021
wtorek, 20 lipca 2021 07:51

ile refereeBiuro Zarządu Głównego WOPR informuje, że Komisja Sportu ILSE oraz Kolegium Sędziów zaaprobowały organizowane przez Królewską Hiszpańską Federację Ratowników (RFESS) kursu Międzynarodowych Sędziów ILS. Kurs odbędzie się w czasie trwania tegorocznych Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym (ELC), w Hiszpanii w Castellon de la Plana, w terminach:

11 - 14 września 2021 - sędzia międzynarodowy ILS klasy B zawodów rozgrywanych na pływalni (International Pool Referee) - pływalnia olimpijska Castellon de la Plana

15 - 18 września 2021 - sędzia międzynarodowy ILS klasy B zawodów rozgrywanych na wodach otwartych (International Ocean Referee) - plaża Gurugu Castellon de la Plana

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia poprzez formularz podany w załączniku najpóźniej do 10 sierpnia (jednak liczba miejsc jest ograniczona), dokonanie opłaty oraz potwierdzenie członkostwa przez właściwą organizację krajową.
Istnieje możliwość wspólnego transportu i zakwaterowania wraz z członkami naszej Kadry Narodowej. Kontakt w tej sprawie przez Biuro ZG WOPR -  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

International Referee ILS course - Spain 2021

 

 
MONITORING I RODO
piątek, 16 lipca 2021 11:11

monitoringW związku z napływającymi informacjami o stosowaniu przez jednostki WOPR w swoich bazach i siedzibach systemu monitoringu wizyjnego, inspektor ochrony danych (IOD) współpracujący z biurem Zarządu Głównego WOPR zwraca uwagę na możliwość - poprzez niewłaściwe stosowanie prawa - powstania szeregu nieprawidłowości, które skutkować mogą wszczęciem postępowania Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Niniejszym przekazujemy krótką, skompensowaną informację IOD WOPR prosząc prezesów jednostek o zwrócenie uwagi na właściwe prowadzenie monitoringu lub wskazanie tego obszaru jako szczególnie wrażliwy waszym inspektorom jeżeli tacy zostali wyznaczeni.
WOPR nie realizuje ochrony danych w stosunku do oddzielnych osób prawnych jakimi są jednostki WOPR. W przypadku pytań, wątpliwości lub stworzenia spersonalizowanej dla danego podmiotu Klauzuli Informacyjnej (nie tylko dotyczącej monitoringu ale również całości ochrony danych osobowych i ciążącym na jednostkach obowiązku informacyjnym), Biuro ZG WOPR rekomenduje zasięgnięcie opinii renomowanego podmiotu profesjonalnie zajmującego się obszarem RODO w specyfice ratownictwa wodnego.
W wypadku pytań dotyczących ochrony danych w WOPR proszę kontaktować się z IOD WOPR na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
ELC HISZPANIA 2021
wtorek, 13 lipca 2021 12:00

W dniu 13 lipca 2021 roku Prezes WOPR Decyzją nr 23/2021 powołał Reprezentację Narodową na Mistrzostwa Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym Hiszpania 2021 w składzie Seniorów: Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Tymoteusz Świecak, Mateusz Szurmiej, Hubert Nakielski, Cezary Kępa, Paula Żukowska, Natalia Lewandowska, Karolina Faszczewska, Joanna Rzepka, Anna Popiel, Wiktoria Gielniewska.

W składzie Juniorów: Adam Wiśniewski, Radosław Rogoziński, Mateusz Grabski, Konrad Rogoziński, Kacper Mierzejewski, Jan Ćwikliński, Anna Mrożewska, Natalia Pasek, Paulina Budzińska, Anna Karwowska, Justyna Potemka, Joanna Czok.

 
BY INNI MOGLI ŻYĆ …
wtorek, 29 czerwca 2021 07:08

LOGO 29 06 2021W dniu dzisiejszym obchodzimy po raz 94 Dzień Ratownika Wodnego. Święto ustanowiono w roku 1927 przez Komisję Ratownictwa Polskiego Związku Pływackiego.
Z okazji naszego święta wszystkim WOPR-owcom, ratownikom wodnym innych organizacji oraz naszym sympatykom w imieniu władz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego gratuluję dotychczasowych osiągnięć ratowniczych, sportowych i szkoleniowych oraz życzę dalszych sukcesów w naszej niełatwej służbie w myśl słów naszego ślubowania: dopóki zdrów będę i sił mi wystarczy…

                                                                                                                                                                                                                                     Prezes WOPR 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 
NAJSZYBSI Z NAJSZYBSZYCH
poniedziałek, 21 czerwca 2021 21:38

thumbnail DSC 4714W dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Szczecinie odbyły się 54 Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie szczecińskiej pływalni olimpijskiej Floating Arena stanęło 189 zawodników z 14 klubów. 
Zawody były jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Europy , które odbędą się we wrześniu w hiszpańskim Castellon de la Plana. 
Mistrzostwa otworzył Prezes Zarządu Głównego WOPR Pan Paweł Błasiak w towarzystwie Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin Pana Krzysztofa Kupisa, reprezentantki Stowarzyszenia Bezpartyjnych Pomorza Zachodniego Pani Teresy Góry, oraz Marii Adamczyk Członkini Prezydium Zarządu Zachodniopomorskiego WOPR.
Ratownicy biorący udział w zawodach zaprezentowali bardzo profesjonalne wyszkolenie, dzięki czemu zawody stały na bardzo wysokim poziomie.
Klasyfikację drużynową wygrał zespół CKS Szczecin, który obronił tytuł mistrzów kraju po raz VI z rzędu i drugi z kolei Puchar Prezesa WOPR stał się ich własnością. 

 

LINK

Więcej…
 
SPRAWOZDANIE Z ZAWODÓW GRAND PRIX POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2021 – KĘDZIERZYN-KOŹLE
poniedziałek, 31 maja 2021 13:36

W dniu 29 maja 2021 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się II edycja zawodów z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Był to ostatni sprawdzian dla zawodników przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 18-20 czerwca 2021r na pływalni olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie. 

W zawodach Grand Prix na starcie stanęło 160 zawodników z 12 klubów. 

Bardzo dobra organizacja oraz świetny klimat pozwolił zawodnikom uzyskać kilka bardzo dobrych wyników sportowych:

Sztafeta seniorów CKS Szczecin w składzie ( W.Kotowski , C.Kępa, M. Grabski, A. Dubiel) w konkurencji 4x50m z przeszkodami ustanowiła nowy Rekord Polski (1:40,48), oraz indywidualnie Radosław Rogoziński w konkurencji 50m holowanie Rekord Polski Juniorów (29,84).

Wyniki poszczególnych konkurencji oraz statystyka medalowa:

http://live.livetiming.pl/balys/2021/05_29_kedzierzyn/Medals.pdf

http://live.livetiming.pl/balys/2021/05_29_kedzierzyn/index.html

Więcej…
 
GRAND PRIX POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2021 – KĘDZIERZYN-KOŹLE
wtorek, 18 maja 2021 13:59

Grand Prix Polski w RWI już kolejna runda zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Tym razem ratownicy będą zmagać się w dniu 29 maja 2021 roku w Kędzierzynie-Koźlu na pływalni MOSiR od godz. 9:30 (akredytacja od godz. 8:00).
Organizatorem zawodów jest Oddział Rejonowy WOPR. W Kędzierzynie-Koźlu, a Prezydent Miasta objął imprezę honorowym patronatem. Partnerami przedsięwzięcia są gmina, starostwo, MOSiR i MIKS WOPR z Kędzierzyna-Koźla.
Szczegóły w zakładce Sport, zgłoszenia do pobrania dostępne na stronie livetiming.pl

 

Zapraszamy.

 

 

 
ONZ W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
wtorek, 04 maja 2021 09:04

ONZ LOGOW dniu 28 kwietnia 2021 roku na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ przyjęta została Rezolucja Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w sprawie zapobiegania utonięciom. Jest to historyczna chwila dla międzynarodowej społeczności organizacji ratowniczych i znak, że ONZ jest głęboko zaniepokojona faktem, że utonięcie było przyczyną ponad 2,5 miliona zgonów w ostatniej dekadzie. ILS - słowami jej Prezydenta Grahama Forda AM -  z zadowoleniem przyjmuje rezolucję ONZ i wyraża ogromną wdzięczność wszystkim narodom, które wspierały jej powstanie.

Rezolucja zachęca Światową Organizację Zdrowia (WHO) do wspierania państw członkowskich w ich wysiłkach na rzecz zapobiegania utonięciom oraz do koordynowania działań w ramach systemu ONZ, a państwa członkowskie ONZ do opracowania programów zapobiegania utonięciom zgodnie z zaleceniami WHO.

„ILS zobowiązuje się do współpracy z WHO, agencjami ONZ, w tym UNICEF w celu podniesienia świadomości na temat utonięć i zwiększenia działań zapobiegających utonięciu we wszystkich regionach świata” - powiedział Prezydent ILS Graham Ford AM. WOPR zachęca do zapoznania się z rezolucją i w miarę możliwości uwzględnienia jej zaleceń w planach jednostek WOPR (ILS news tutaj).

Dzień 25 lipca każdego roku został ogłoszony „Światowym Dniem Zapobiegania Utonięciom”

Więcej…
 
GRAND PRIX POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2021 – KATOWICE
poniedziałek, 03 maja 2021 03:21

GP W RATOWNICTWIE WODNYMW dniu 8 maja 2021 roku o godz. 10:00 (akredytacja 7:20) rozpoczną się zawody kolejnej tury Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Tym razem najlepsi zawodnicy spotkają się w Katowicach na basenie Burowiec. Organizatorem jest Śląskie WOPR, a Prezydent Miasta Katowice objął imprezę honorowym patronatem.
 
Szczegóły w zakładce
Sport, zgłoszenia do pobrania tradycyjnie dostępne na stronie: www.megatiming.pl. Zapraszamy.

 
TRENINGI ZAWODNIKÓW WOPR
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 00:38

treninigiZarząd Główny WOPR informuje, że International Life Saving Federation (ILS) organizacja uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz będąca członkiem Stowarzyszenia Międzynarodowej Federacji Sportowej (ARISF), określa standardy i zasady w sportowym ratownictwie wodnym.
Zgodnie z zapisami § 9 ust. 16 i 17 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń́, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 512 z pózn zm.) mogą odbywać się treningi zawodników będących członkami kadry narodowej lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej. Dokumentem potwierdzającym te okoliczności jest dokument wystawiony między innymi przez międzynarodową̨ federację sportową uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Zgodnie z rekomendacją z dnia 27 marca 2021 roku, ILS wskazuje, że [cytat] „w Polsce właściwą i jedyną organizacją uprawnioną do organizowania i przeprowadzania zawodów w sportowym ratownictwie wodnym oraz powoływania kadry narodowej jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Prezes WOPR, zgodnie ze swoimi kompetencjami i zasadami określonymi w statucie WOPR, wskazuje sposób powoływania członków kadry narodowej.”
Zgodnie z powyższym Prezes WOPR na podstawie § 22 ust. 2 Statutu WOPR wskazał Decyzją Nr 17/2021 prezesów jednostek wojewódzkich WOPR jako właściwych do powoływania członków Kadry Narodowej WOPR z obszarów województw w okresie do 31 maja 2021 roku. Potwierdzeniem przynależności zawodnika do WOPR jest Karta Ewidencyjna Członka WOPR wydawana przez Zarząd Główny WOPR, możliwa do zweryfikowania poprzez kontakt na adres poczty internetowej biura ZG WOPR: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
NAGRODZONY PRZEZ ILS
niedziela, 25 kwietnia 2021 23:16

ilse 2Z przyjemnością informujemy, że w dniu 12 kwietnia 2021 roku do biura Zarządu Głównego WOPR wpłynęło pismo z International Life Saving Federation of Europe, w którym Prezydent ILSE dr. Detlev Mohr informuje o przyznaniu Medalu „Za zasługi” (Citation of Merit Medal) kol. Arturowi Bulakowi, który przez ostatnie lata czynnie uczestniczył w działaniach WOPR na forum ILS i reprezentował naszą organizację. Winszując wyróżnienia mamy nadzieję, że w ślady Artura pójdą inni nasi młodsi działacze.

 
KATALOG LIFESAVING WORLD CHAMPIONSHIPS
czwartek, 22 kwietnia 2021 07:30

ilswopr2Biuro WOPR informuje, że ruszyła skatalogowana baza danych wyników ostatnich trzynastu Mistrzostw Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym (LWC). Począwszy od roku 1994 korzystając z przeglądarki na stronie ILS Lifesaving Sport każdy może zapoznać się z wynikami poszczególnych zawodów oraz korzystając z wyszukiwarki z osiągnięciami poszczególnych ich zawodników, reprezentacji narodowych lub klubów macierzystych.

Przez ostatni rok zespół pod kierunkiem dyrektora John’a Martin’a oraz kierownika IT David’a Vervaecke zebrał wszystkie wyniki, wprowadził do jednolitego formatu, co pozwala na ich porównywanie i podsumowanie w jednym miejscu. Dostęp do bazy jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Katalog zawiera wyniki ponad 10.000 sportowców-ratowników, którzy reprezentowali:

· National Teams Open od 1994 i Youth od 2012

· Interclub Teams Open od 1998 (1994 i 1996 jeszcze nie wszystkie) i Youth od 2012

· Masters od 1998 (1996 nie odbył się)

W przyszłości zostaną uruchomione aktualizacje zawierające wyniki IRB od roku 1996, Surfboat od roku 1994, a także wyniki z Mistrzostw Świata byłych organizacji FIS i WLS oraz Mistrzostwa Regionalne.

ILS udostępnił krótki Podręcznik użytkownika dotyczący korzystania z bazy danych wyników LWC. System można uruchomić na komputerze PC, laptopie, tablecie lub telefonie komórkowym z przeglądarką internetową. Polecamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3