KOMUNIKATY

2020 Życzenia B N  www

 
ŻYCZENIA OD PREZYDENTA
poniedziałek, 21 grudnia 2020 15:31

2 życzenia Prezydent RP Boże Narodzenie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymaliśmy kartę świąteczną z życzeniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Pan Prezydent życzy nam spokojnych, pełnych zdrowia i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Słowa niniejsze przekazuję Koleżankom i Kolegom, Członkom WOPR oraz sympatykom naszej organizacji.

 

Prezes WOPR

Paweł Błasiak

 

 
SPRAWOZDANIA INSTRUKTORÓW WOPR I CSS ZA ROK 2020
poniedziałek, 30 listopada 2020 12:48

kałamarzPrzypominamy Kolegom Instruktorom Wykładowcom i Instruktorom WOPR o obowiązku złożenia do Biura Zarządu Głównego WOPR rocznych sprawozdań do dnia 21 grudnia 2020 roku w oryginale osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego/kuriera (decyduje data stempla pocztowego)wg określonego wzoru (DO POBRANIA).

W roku bieżącym – z uwagi na niedostarczanie wysłanych wcześniej elektronicznie przez Koleżanki i Kolegów sprawozdań, rozpatrywane będą wyłącznie sprawozdania przesłane w oryginale.

Na liście Instruktorów upoważnionych do prowadzenia szkoleń i egzaminowania na stopnie WOPR i ILS na rok 2021 umieszczone będą wyłącznie osoby, które przedłożą sprawozdanie (wypełnione komputerowo i podpisane przez prezesa jednostki wojewódzkiej WOPR) oraz figurujące w Centralnej Ewidencji Członków WOPR.

Uwaga: w sprawozdaniu w pkt. 6 – 11 proszę wpisywać wyłącznie dane jakie uzyskaliście w roku 2020. Natomiast w punktach 2 - 5 wymagana jest data uzyskania uprawnienia jakie posiada ważność w dniu wypełniania sprawozdania (szczególnie chodzi o recertyfikację).

Lista Instruktorów zostanie zamieszczona na stronie zgwopr.pl 8 stycznia 2021 roku, a uaktualniana będzie 15 marca, 31 maja i 15 września, a o absolwentów szkolenia IWOPR w Tamie - bezpośrednio po kursie.

Jednocześnie informujemy zainteresowanych, że umieszczenie w Wykazie Instruktorów CSS WOPR wymaga przesłania do Biura ZG WOPR kopii stosownych dokumentów oraz posiadania wpisu do Centralnej Ewidencji Członków WOPR. Prosimy więc o uzupełnienie dokumentacji.

Instruktorzy, którzy:

  • nie przekazali w latach poprzednich kserokopii stosownych dokumentów (skany uprawnień, patentów, zaświadczeń, dyplomów) - prosimy o ich uzupełnienie, prosimy nie przesyłać już raz wysłanych kopii dokumentów.
  • nie prowadzili szkoleń w roku 2020 a chcą zachować ciągłość uprawnień - prosimy o wysyłanie sprawozdania tylko ze stosownymi podpisami i pieczątkami.

Brak sprawozdania lub niekompletna dokumentacja spowoduje niezamieszczenie na ww. liście lub wykazie co powoduje brak możności prowadzenia szkoleń na stopnie WOPR, i Centralnych Szkoleń Specjalistycznych, dokonywania wpisów w legitymacji WOPR oraz egzaminowania na stopnie WOPR i ILS. Osoby z wpisami instruktorów nie posiadających ww. uprawnień nie będą mogły ubiegać się o nadanie certyfikatów międzynarodowych, a odbyte szkolenia nie będą uznane jako spełnienie warunków dalszych szkoleń.

 
KOMUNIKAT - CZERWONA STREFA NA OBSZARZE WARSZAWY

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem (powodującym zachorowania na COVID-19) oraz wprowadzoną czerwoną strefą na obszarze Warszawy informujemy, że Biuro Zarządu Głównego WOPR w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie będzie działać w trybie awaryjnym tzn. wszelkie sprawy można będzie załatwiać poprzez kontakt mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz jak dotychczas niezbędne formalności związane z oryginalną dokumentacją tradycyjną drogą pocztową.

 

 
INSTRUKTORZY WOPR UHONOROWANI PRZEZ PREZYDENTA RP
czwartek, 15 października 2020 11:32

1 UH2Nasi instruktorzy wykładowcy Zbigniew Kołodziejski i Arkadiusz Stanula zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi za duży wkład w rozwój ratownictwa wodnego w Polsce.


Jesteśmy z Was dumni. Gratulacje!

 
SEZON CENTRALNYCH SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH WOPR 2020 ZAKOŃCZONY
środa, 07 października 2020 09:45

loga zs

Okres od czerwca do października obfitował w Centralne Szkolenia Specjalistyczne. Zachowując obostrzenia epidemii odbyło się osiem akredytowanych szkoleń zaliczanych między innymi jako dodatkowe szkolenia w zdobywaniu stopni WOPR.

W trzech szkoleniach z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych (Wietrznice „A” i „B”) wzięło udział ponad 130 osób, trzy uzyskały certyfikaty Instruktora, a troje rozpoczęło asystentury. Z kolei szkolenie z zakresu ratownictwa z użyciem skutera z platformą ratowniczą w Rowach zaliczyło pozytywnie 24 ratowników co dało im możliwość ubiegania się o certyfikaty Jet Ski Operator ILS.

Na Mazowszu na wodach: Wkry, Narwi i Wisły odbyło się z udziałem 15 osób CSS WOPR w zakresie ratownictwa na spływach kajakowych.

Wrześniowe kursy w Tamie ukończyło z wynikiem pozytywnym ośmiu Starszych Ratowników Wodnych i – niestety tylko - jeden Instruktor WOPR. Warto przypomnieć, że stopień Instruktor WOPR jest równoważny z czterema kwalifikacjami ILS: Lifesaver Instructor, Pool Lifeguard Instructor, Inland Open Water Lifeguard Instructor i Surf Lifeguard Instructor.

Ratownicy WOPR zdobyli również 12 stopni Surf Lifeguard ILS i 17 stopni Inland Open Water Lifeguard ILS.

Mamy nadzieję, że tegoroczna zima pozwoli na przeprowadzenie CSS WOPR z zakresu ratownictwa na akwenach pokrytych lodem.

Przypominamy jednocześnie, że zima jest najlepszym okresem do szkolenia młodej kadry nie tylko na stopnie MR WOPR i RWOPR ale również z zakresu: Operatora AED, deski ortopedycznej (przypominamy, że są to także zajęcia w wodzie głębokiej), logistyki i audytu.

 

 
CSS WOPR – OPERATOR SKUTERA Z PLATFORMĄ RATOWNICZĄ
poniedziałek, 28 września 2020 12:01

jet ski 2Szkolenie ILS Jet Ski Operator w terminie w 2 – 4 października 2020 roku (ew. dodatkowe 9-11 października) odbędzie się w Rowach k. Słupska. Szczegółowe informacje oraz wzory kart kwalifikacyjnych tutaj.

 
WSPARCIE Z NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI
środa, 16 września 2020 10:01

niw logo

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza powołana do wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu, poprzez wzmacnianie aktywności obywateli na rzecz ważnych społecznie celów. Instytut zarządza programami wsparcia rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz gromadzi i analizuje dane ze wszystkich obszarów współpracy administracji państwowej z sektorem obywatelskim.

 

logo Programu PROOW roku 2020 NIW pozytywnie rozpatrzył wniosek WOPR aplikujący do Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO składany w ramach konkursu PROO-5 Edycja 2020. Dotacja wsparła naszą organizację w działaniach w strukturach międzynarodowej organizacji ILS w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Dziękujemy

 

 
TAMA 2020
poniedziałek, 07 września 2020 19:53

do art

5 września 2020 roku o godzinie 8.00 oficjalnie rozpoczęło się szkolenie w legendarnym ośrodku szkoleniowym WOPR w Tamie. Ci, którzy przeszli przez wstępną weryfikacje przeprowadzoną przez doświadczoną kadrę Instruktorów WOPR, są teraz uczestnikami kursu na stopień Starszego Ratownika Wodnego, jak również prowadzone są zajęcia na stopień Instruktora WOPR. To właśnie w tym ośrodku, uczestnicy podczas wielu ćwiczeń wymagających bardzo dobrego przygotowania pływackiego, technik ratowniczych i odwagi, zweryfikują swoje dotychczasowe umiejętności oraz zdobyte doświadczenia. Nikt nie mówił, że będzie lekko i żaden z uczestników nie może liczyć na taryfę ulgową. Na koniec warto dodać, że tylko ciągła chęć samodoskonalenia i kształcenia spowoduje, że poprzez swoje działania będziemy prawdziwą elitą w tym co robimy.  

 

Więcej…
 
CSS WOPR – JESIEŃ 2020
środa, 19 sierpnia 2020 08:00

Po okresie zastoju powoli wracają Centralne Szkolenia Specjalistyczne WOPR. Mamy nadzieję, że epidemia nie spowoduje kolejnej fali zamrożenia gospodarczego i niniejszym informujemy, że począwszy od września planowane są:

tama 2020 log

 

Kursy Starszych Ratowników Wodnych i Instruktorów WOPR – TAMA 2020 w terminie 5 – 13 września 2020 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia WOPR w Tamie koło Rajgrodu. (absolwenci IWOPR mogą uzyskać Certyfikat ILS Instructor)

 

 

Szkolenie z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych

wietrznice logWietrznice „A” 25 – 27 września 2020 roku - organizator nie przyjmuje już zgłoszeń na szkolenie ze względu na brak miejsc.

- Wietrznice "A" i „B” 18 – 20 września 2020 roku

na terenie obiektu „Wietrznice” w Zabrzeżu nad Dunajcem

 

 

 

jet ski logSzkolenie ILS Jet Ski Operator w terminie w 2 – 4 października 2020 roku (ew. dodatkowe 9-11 października) w Dźwirzynie k. Kołobrzegu. Możliwość szkolenia na własnym sprzęcie.

 

 

Szczegółowe informacje oraz wzory kart kwalifikacyjnych na poszczególne szkolenia zostaną zamieszczone w najbliższym tygodniu.

Przypominamy również o szkoleniach na stopnie Ratownika Wodnego Pływalni, Śródlądowego i Morskiego realizowanych przez jednostki wojewódzkie WOPR oraz o stażach jakie przed przystąpieniem do tych szkoleń należy odbyć. Komisja Ratownictwa Podwodnego WOPR zaprasza na szkolenia akredytowane przez ILS i CMAS

Wszystkim chętnym życzymy zadowolenia ze szkoleń i powodzenia na egzaminach.

 

 

 

 

Dzień Ratownika 2020

 
KAMPANIA PŁYWAM BEZ PROMILI
poniedziałek, 29 czerwca 2020 21:42

BEZ PROMILI INFOGRAF

Bez Promili, Moi Mili

Startuje 14. edycja kampanii „Pływam bez promili”

 

Wakacje nad wodą to jedna z najpopularniejszych form letniego wypoczynku. Wciąż jednak wiele osób nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, co często prowadzi do tragedii. Jak zatem bezpiecznie spędzić urlop nad wodą? Podpowiadają twórcy kampanii „Pływam bez promili”.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 30

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3