KOMUNIKATY
ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI
wtorek, 04 sierpnia 2015 08:01

W dniach 17-24 lipca 2015 roku Reprezentacja Polski w ratownictwie wodnym wzięła udział w obozie przygotowawczym do Mistrzostw Europy w ratownictwie wodnym Swansea 2015r. Zajęcia treningowe odbywały się na obiektach sportowych Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Po raz pierwszy środki na nowy sprzęt startowy, stroje reprezentacji narodowej oraz na zgrupowanie i start w Mistrzostwach Europy w 100% zapewnił Zarząd Główny WOPR.

Więcej…
 
Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym
piątek, 31 lipca 2015 11:18

Już w poniedziałek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym, które w tym roku rozgrywane będą w Walii. Nasz kraj reprezentować będzie 12 zawodników:  Paulina Zatka (Wrocław), Agata Wiertel i Wiktoria Samuła (Lublin), Anna Nocoń (Ruda Śląska), Magdalena Wolny (Knurów), Nikola Vacek (Szczecin), oraz Adam Dubiel (Lublin), Wojciech Kotowski, Cezary Kępa i Alek Basowski (Szczecin), Michał Oleasz (Wrocław) i Bartosz Stanielewicz (Zgiersko- Łęczyckie WOPR).  Kadra została wybrana na podstawie wyników z czerwcowych Mistrzostw Polski rozegranych na wrocławskim basenie.

W kilku słowach przybliżę na czym polega ten mało popularny w Polsce sport. 

Więcej…
 
NOWA GRUPA ROBOCZA ILSE
środa, 29 lipca 2015 17:48

W dniach 23-25 lipca 2015 roku w Niemczech w siedzibie DLRG w Bad Nenndorf  odbyło się posiedzenie nowej grupy roboczej ILSE ds. zapobiegania klęskom naturalnym i ochrony cywilnej (Meeting of new working group „Disaster prevention and civil protection”). W spotkaniu udział wzięło 16 przedstawicieli organizacji ratowniczych z całej Europy, m.in. dr. Klaus Wilkens – DLRG, Ortwin Kreft – Przewodniczący Komisji Ratownictwa ILSE, przedstawiciele z Niemiec, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Holandii, Serbii, Wielkiej Brytanii i Polski. Na zaproszenie Prezydenta ILSE dr. Detlev’a Mohr, WOPR reprezentował Krzysztof Skrzyniarz – Wiceprezes Zarządu Głównego WOPR oraz Artur Bulak członek Lubelskiej Grupy Operacyjnej WOPR.

Więcej…
 
CZY WIESZ ŻE …
wtorek, 28 lipca 2015 12:51

Z nowego cyklu „ABC Ratownika WOPR” omawiamy dzisiaj upwelling przybrzeżny czyli podpływanie zimnej wody (podnoszenie się warstwy zimnej wody) z głębokości poniżej termokliny na powierzchnię w okolicach kąpielisk morskich.

Zjawisko to występuje na Bałtyku dość często, jest dość trudne do prognozowania i  zależy od wiatru, zmian poziomu morza, głębokości brzegów i stratyfikacji (uwarstwienia) termicznej wody w morzu. Po sztormach uwarstwienie termiczne w warstwie 20-30 metrów praktycznie nie występuje i różnice temperatury wody są mniejsze.  W okresie gdy przez dłuższy czas nie występują silne wiatry lub są słabe i wieją praktycznie przez cały czas z jednego kierunku, duży dopływ ciepła powoduje wzrost uwarstwienia (stratyfikacji termicznej) wody.

W sytuacji, gdy temperatura wody na kąpielisku spadnie poniżej 14ºC ratownicy mają obowiązek wywieszenia czerwonej flagi co w praktyce oznacza zakaz kąpieli. Przypomnieć tu należy, że wystąpienie zbyt dużej różnicy temperatur pomiędzy nagrzanym powietrzem (powyżej 25ºC) a zimną wodą (poniżej 14ºC) może spowodować u plażowicza wskakującego do wody wystąpienie wstrząsu termicznego. Ale o tym w następnym odcinku …

grafika:Wikipedia CC BY-SA 3.0
 
RATOWNICTWO MORSKIE – ŚWINOUJŚCIE 2015
środa, 22 lipca 2015 09:05

Jak ważną rzeczą jest wysoka sprawność fizyczna ratownika oraz umiejętność jej wykorzystania w działaniach wie każdy ratownik, który choć przez chwilę „ratowniczył” nad morzem. Najbliższym sprawdzianem tych umiejętności będą zawody jakie zostaną rozegrane w dniach 25-26 lipca 2015 roku w Świnoujściu, a wezmą w nich udział najlepsi polscy ratownicy morscy, którzy na co dzień strzegą tysięcy plażowiczów.

Prezes WOPR Sławomir Gicewicz, wychodząc naprzeciw prośbie organizatorów, objął Mistrzostwa honorowym patronatem, mając przede wszystkim na względzie działania, jakie WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, na terenie którego zawody będą rozgrywane, podejmuje w obszarze zwiększenia bezpieczeństwa na kąpieliskach nadmorskich, w tym również poprzez propagowanie sportu ratowniczego. Jak zwykle imprezą tego typu towarzyszyć będą akcje profilaktyczne i edukacyjne.

Zapraszamy i niech wygrają najlepsi.

 
ORGANIZACJA ZAWODÓW RATOWNICZYCH
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:54

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe stoi na stanowisku, że zawody ratownicze, jako element szkolenia i pozytywnej rywalizacji ratowników są jednym z elementów doskonalenia naszych działań oraz konsolidują środowisko ratownictwa wodnego. W związku z tym wszelkie inicjatywy jednostek o zasięgu lokalnym miejskim, powiatowym czy wojewódzkim, WOPR w pełni popiera i w takich przypadkach – zgodnie z decyzjami władz WOPR – zachęca do korzystania z loga i nazwy naszej organizacji.

Niniejszym informujemy, że żaden podmiot zewnętrzny ani jednostka WOPR nie zgłosiła chęci organizacji jakichkolwiek zawodów o zasięgu krajowym w roku 2015 z wyłączeniem Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Wrocław – czerwiec 2015) i Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Płock – grudzień 2015). Powoływanie się na WOPR jako organizatora innych zawodów, informacja o wyłanianiu kadry Polski czy reprezentacji WOPR, jest nadużyciem, wprowadzaniem ratowników w błąd i realizacją niejasnych interesów. Jeżeli do tego celu wykorzystane są nazwa i znak towarowy WOPR, nasza organizacja wystąpi z roszczeniem.

Zgonie z zasadami międzynarodowymi, jakimi kieruje się International Life Saving Federation, WOPR jest jedyną organizacją w Polsce uprawnioną do reprezentowania ILS we wszystkich sprawach łącznie z organizacją zawodów sportowych  zakresie sportowego ratownictwa wodnego.

 

Więcej…
 
TURYSTYKA BEZ RYZYKA
poniedziałek, 13 lipca 2015 08:57

Turystyka Bez Ryzyka Logo rotator2W chwili oddechu, kiedy i ratownicy wraz z rodzinami zapragną złapać oddech gdzieś poza miejsce pracy i zamieszkania, pamiętajmy o podstawowych zasadach organizacji i bezpieczeństwa naszego wypoczynku. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wpisuje się w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki promującą właściwe przygotowanie do wyjazdu, w tym posiadanie właściwych dokumentów podróży oraz znajomość praw pasażerów i klientów biur podróży. Szczególną uwagę zwracamy na wyjazdy dzieci i młodzieży w ramach zorganizowanych form wypoczynku. Zapraszamy do korzystania z witryny internetowej MSiT https://www.turystykabezryzyka.gov.pl i życzymy spokojnego wypoczynku.

 
WYNIKI XLIX LETNICH MISTRZOSTW POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
środa, 08 lipca 2015 21:41

W dniach 20-21 czerwca we Wrocławiu odbyły się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody zorganizowało Dolnośląskie WOPR we Wrocławiu i Komisja ds. Sportu WOPR. Patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygoński i Prezes WOPR Sławomir Gicewicz. Mistrzostwa otworzyli: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, Wiceprezes WKO The World Games Michał Bobowiec i Prezes Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu/Wiceprezes Zarządu Głównego WOPR Krzysztof Skrzyniarz. W mistrzostwach udział wzięło 60 zawodniczek i 85 zawodników z 13 jednostek WOPR z terenu całego kraju.

Więcej…
 
ILSE Cypr - Maj 2015
wtorek, 07 lipca 2015 22:54

Z uwagi na niedomówienia w sprawie posługiwania się tytułem Wiceprezydenta ILSE przez byłego prezesa, WOPR publikuje protokół z posiedzenia Zarządu ILSE , który odbył się na Cyprze w maju 2015r. Załączamy oryginalne pismo z zaznaczonymi fragmentami tekstu oraz tłumaczenie zaznaczonych w tekście fragmentów:

(……) pkt.2.
Po wyborach do władz WOPR w listopadzie 2014r. wiceprezydent dr. Jerzy Telak przestał pełnić funkcje prezesa WOPR i utracił poparcie organizacji. W związku z tym, nie pełni on już funkcji Wiceprezydenta ILSE. Stanowisko Wiceprezydenta (Wschód) będzie wakujące do Walnego Zebrania w 2016 r.
Pkt.9.
Wiceprezes WOPR Piotr Synowiec przedstawił sprawozdanie z sytuacji w Polsce i WOPR po wyborach w listopadzie 2014r. WOPR jest w trakcie zewnętrznego audytu. Wiceprezydent WOPR zapewnił, ze World Games w Polsce w 2016 r. odbędą się bez przeszkód.
Prezydent ILSE dr. Mohr podziękował za sprawozdania i podkreślił, ze WOPR jest jednym z najsilniejszych członków ILSE. Zarząd dyskutował nad możliwością powołania nowego Wiceprezydenta ILSE. Clive Holland (RLSS UK) potwierdził, ze obecny Statut i Rozporządzenia ILSE nie przewidują możliwości powołania nowego Wiceprezydenta w czasie trwania kadencji.

I koniec niedomówień.

 

Więcej…
 
„PRZYGOTUJ SIĘ NA WSTRZĄS”
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:24

„Przygotuj się na wstrząs!” to ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny zajmujący się kompleksowo problemem anafilaksji, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Celem Programu jest edukacja w szczególności w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów oraz w prawidłowym udzieleniu pomocy osobie, u której rozwija się wstrząs anafilaktyczny.

W ramach współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” wokół terenów wodnych w całej Polsce pojawią się materiały edukacyjne, ostrzegające przed niebezpieczeństwem anafilaksji i wstrząsu anafilaktycznego, do którego może dojść w pobliżu akwenów wodnych.

Wspólna inicjatywa będzie trwać przez całe lato. W kolejnych miesiącach odbędzie się m.in. cykl szkoleń dla ratowników WOPR, podczas których omówione zostaną szczegółowo zagadnienia związane z identyfikowaniem objawów anafilaksji i udzielaniem pomocy osobie we wstrząsie anafilaktycznym.

Więcej informacji o kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” można znaleźć na:
stronie http://www.odetchnijspokojnie.pl/przygotuj-sie-na-wstrzas/ ,
profilu kampanii www.facebook.com/odetchnijspokojnie

 
„TAMA 2015” ODWOŁANA
środa, 17 czerwca 2015 22:09

Z uwagi, na fakt, że warunki formalne wymagane od kandydatów na szkolenia specjalistyczne w Tamie w roku 2015, spełnia jedynie trzech kandydatów, szkolenia te w planowanym terminie zostają odwołane.
Na podstawie przesłanych przez kandydatów dokumentów, kilkanaście osób nie zostało zakwalifikowanych z uwagi na niespełnianie przez nich wymogów formalnych. Szczegółowa weryfikacja dokumentów oraz informacje uzyskane bezpośrednio od kandydatów świadczą, że w ostatnich latach występowały sytuacje dopuszczania do szkoleń centralnych i egzaminów na stopnie WOPR osób, które nie spełniały wymogów formalnych.
W związku z zaistniałą w latach 2013 – 2014 sytuacją, Komisja szkoleniowa oświadcza, że ostatnie specjalistyczne szkolenie centralne na stopnie Starszego Ratownika Wodnego, Młodszego Instruktora WOPR i Instruktora WOPR odbyło się w Tamie w terminie 13 – 19 lipca 2013 roku, gdzie nadano ostatni stopień Instruktora WOPR o numerze 1191. Uprawnień uzyskanych na szkoleniach organizowanych w innym miejscu lub terminie lub o wyższych numerach nie nadało WOPR i w związku z tym nie mogą zostać uznane. Ponadto dokumentacja niektórych z tych szkoleń budzi poważne zastrzeżenia formalne, a nadanie stopni odbyło się poprzez świadome naruszenie porządku prawnego lub wprowadzenie w błąd władz WOPR.
Niniejszym, Zarząd Główny i Komisja szkoleniowa mogą jedynie przeprosić osoby, które uczestniczyły w takich przedsięwzięciach, gdzie organizatorzy – członkowie WOPR, działający jednak niezgodnie z prawem WOPR - wprowadzili ich w błąd. Władze WOPR zobowiązują się podjąć działania mające na celu wyjaśnienie tej sytuacji w sposób możliwie jak najmniej dotkliwy dla zainteresowanych ratowników.

Prezes WOPR
Przewodniczący Komisji Szkoleniowej

 
XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
niedziela, 07 czerwca 2015 18:11

XLIX LMP2015W dniach 20-21 czerwca 2015 roku we Wroclawiu odbeda sie XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem jest Komisja ds. Sportu Zarzadu Glownego WOPR i Dolnoslaskie WOPR we Wroclawiu, a patronat honorowy objeli Marszalek Wojewodztwa Dolnoslaskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wroclawia Rafal Dutkiewicz, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygonski i Prezes WOPR Slawomir Gicewicz. Na impreze zostali zaproszeni przedstawiciele WOPR w ILS i ILSE.

 

Homme et femme seraient programmes pour rester ensemble 2 ans acheter priligy quebec et demie, le temps que l’enfant acheter priligy quebec finisse d’etre allaite.

Des dapoxetine priligy jeunes filles se risquent a affirmer la peur de denis que charlotte, trop sexy, seduise d’autres dapoxetine priligy personnes.

Les hommes achat priligy quel site qui ont subi une blessure quadri- ou paraplegique peuvent etre stimules a l'aide de vibromasseurs ou d'une faible stimulation electrique14.la therapie vise a accroitre le plaisir des jeux sexuels plutot que de miser sur le but d'ejaculer, qui est source achat priligy quel site d'anxiete.

Le ou acheter priligy en france les testicules peuvent a la naissance etre bloques dans acheter priligy en france l’abdomen.

Si vous avez l'habitude de prendre un priligy 30 mg bain avec votre mari avant de faire l'amour, ne vous contentez pas de modifier priligy 30 mg la senteur du produit moussant !

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 40

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3