wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
NOWE WŁADZE PKOl
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:37

mandat 163 pkolW dniu 22 kwietnia 2023 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborcze Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którego WOPR od 2012 roku jest członkiem prawnym. Po 13 latach pełnienia funkcji o reelekcje nie ubiegał się dotychczasowy prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.
Stu sześćdziesięciu ośmiu delegatów z polskich związków sportowych i organizacji związanych ze sportem dokonało wyboru nowego prezesa, którym został Radosław Piesiewicz (prezes Polskiego Związku Koszykówki) oraz zarządu i komisji rewizyjnej.
W skład zarządu weszli również przedstawiciele sportów nieolimpijskich. Czy będzie to nowe otwarcie na sport bardziej masowy, bardziej powszechny? W dużej mierze olimpijczycy zaczynają od sportów mało popularnych, mało znanych, nieolimpijskich. 

 

 

 

 
WIETRZNICE 2023 „A” i „B”
czwartek, 20 kwietnia 2023 14:01

 

wspip logs 2W dniach 12 - 14 maja – 2023 roku WOPR Gliwice organizuje Centralne Szkolenie Specjalistyczne WOPR z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych „Wietrznice 2023”. Na torze kajakowym oraz na Dunajcu będzie można zapoznać się z technikami ratowniczymi i uzyskać kwalifikacje stażysty (poziom A) i ratownika (poziom B). Kompetencje do podejmowania działań ratowniczych na rzekach o szybkim nurcie to jedna z ważniejszych umiejętności w pracy ratownika. Chętni do wzięcia udziału oraz ratownicy zdecydowani do podnoszenia kwalifikacji w zakresie kadry szkolącej i odbycia staży na poszczególnych szkoleniach proszeni są o zgłaszanie się do organizatora szkolenia (tutaj). Przypominamy, że szkolenie to jest wymagane do podniesienia kwalifikacji w zakresie stopnia Starszy Ratownik Wodny.

 

 

 
JET SKI CZYLI SKUTERY W RATOWNICTWIE WODNYM
wtorek, 11 kwietnia 2023 16:08

jet ski kontur 11 04 2023Sezon letni zbliża się wielkimi krokami i ruszają letnie Centralne Szkolenia Specjalistyczne WOPR. Jako pierwsze rekomendujemy szkolenie na stopień stażysty i operatora skutera ratowniczego, które organizuje WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.
W dniach 12-14 maja 2023 roku w Dźwirzynie – Marinie pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z uprawnieniami WOPR i ILS będzie można poznać tajniki skutera z platformą ratowniczą, procedury bezpiecznego i skutecznego jet ski 11 04 2023ratowania oraz techniki wykorzystania tego sprzętu na fali i przyboju. W porozumieniu z organizatorem chętni do zdobycia międzynarodowych kwalifikacji instruktorskich (ILS Jet Ski Instructor) mogą odbyć niezbędne praktyki asystenckie.

Zapraszamy do udziału. (Zapisy)

 

 

 

 

Wielkanoc 2023

 

 

 

 
KOMISJA WOPR K9 … NIUCHA I SZUKA
czwartek, 30 marca 2023 13:21

niuchaW dniach 25 - 26 marca 2023 roku Twierdza Modlin gościła zespoły WOPR K9 - przewodników psów ratowniczych i ich psy. Jako jedna z grup ratowniczych uczestniczyli w seminarium wprowadzającym z wykrywania zwłok na lądzie i z wody. Zajęcia prowadził Jocke Berlin ze Szwecji, niekwestionowany autorytet z zakresu operacyjnej pracy z psami poszukiwawczymi. Dwa dni zajęć przyniosły efekty w postaci wiedzy, metodyki prowadzenia szkoleń oraz rozwiązywania sytuacji problemowych w czasie treningów i pracy psów.
Poszukiwanie zwłok w wodzie to jedno z trudniejszych zadań dla psich ratowników, ale jednak potrzebnych. Węch psa jest sprawniejszy od ludzkiego około 60-krotnie. Wyczuje elementy i ślady, których sonar, noktowizor lub kamera termowizyjna pominą. Zadaniem przewodnika jest takie ułożenie psa, aby pracował chętnie. Pies natomiast pracuje najlepiej i najskuteczniej, gdy praca jest dla niego przyjemnością, kojarzy się z dobrze wykonanym zadaniem. Cóż, zupełnie jak ratowniczenie dla nas.

 

 
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
poniedziałek, 27 marca 2023 17:15

M BIAŁKOWSKIW piątek wieczorem, 24 marca, w wieku 79 lat odszedł z grona WOPR-owców na wieczną wachtę Starszy Ratownik WOPR Mieczysław „Maciek” Białkowski. Pierwsze stopnie w ratownictwie zdobywał już w latach 70-tych, a od roku 1978 pełnił funkcje Bosmana - Kierownika Centralnego Ośrodka Szkolenia WOPR na wodach górskich oraz posterunku alarmowego w Gródku n/Dunajcem. Nauczyciel, żeglarz, instruktor motorowodny. Od 1981 roku odznaczany kolejnymi honorowymi odznakami „Za Zasługi”, aż do odznaki Błękitnego Krzyża WOPR przyznanego dwa lata temu. Wychowawca wodniaków, ratowników, instruktorów WOPR.

…Będziesz teraz pływał po niebieskich wodach i tam pomagał ludziom jak pomagałeś na ziemi … „Maciek” wychował godnych następców.

Pożegnanie odbędzie się w dniu 30 marca 2023 roku o godz. 8:00 w kościele Matki Boskiej Niepokalanej w Nowym Sączu, a ostatnia droga rozpocznie się o godz. 10:00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich 19.

Cześć jego pamięci.

 

 
REKORDY POLSKI W WARSZAWIE
poniedziałek, 20 marca 2023 15:31

gp war picPierwsza rundaGrand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym za nami. Nie odbyło się bez trudności technicznych wymuszonych czasem i liczbą zawodników (jedna konkurencja została odwołana) ale jak na początek sezonu poszło wspaniale. W klasyfikacji generalnej Open wśród kobiet zwyciężyła Alicja Tchórz (Wrocław), przed Karoliną Faszczewską (Szczecin) i Weroniką Markiewicz (Gdańsk), a wśród mężczyzn Radosław Rogoziński przed Mateuszem Grabskim (obaj ze Szczecina) i Adamem Dubielem (Poznań).
Padło aż osiem Rekordów Polski: w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina drużyna CKS Szczecin (1:33,11), na 200 m z przeszkodami Alicja Tchórz (2:07,46), 50 m holowanie manekin wśród kobiet Karolina Faszczewska w kat. Open (0:35,08) i Weronika Markiewicz w kat. junior (0:36,44), a wśród mężczyzn w kat. Open Radek Rogoziński (0:28,07) i kat. Junior młodszy Tobiasz Staszkiewicz (0:32,46), 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. junior Dominik Kosowski (0:51,10), a w kat. junior młodszy Wiktoria Żemojdzin (1:01,72). Zawody były praktycznym zwieńczeniem kolejnego szkolenia dla sędziów międzynarodowych ILS, a praca naszych arbitrów była kontrolowana przez dwoje członków Komisji sportu ILSE, w tym Iana Hutchkins’a, który na Mistrzostwach Europy Juniorów w sierpniu w Gorzowie Wielkopolskim będzie w konkurencjach basenowych pełnił rolę Sędziego głównego.
Dziękujemy Dzielnicy Bielany, CRS Bielany i LIX LOMS „Kusy” za współpracę. Warto dodać, że podczas ceremonii otwarcia Burmistrz Dzielnicy Pan Grzegorz Pietruczuk zobowiązał się – jak podkreślił” „jak tylko ratownicy będą chcieli” – do corocznej współpracy w organizacji takich zawodów. Świetnie i z obietnicy na pewno skorzystamy.

 

 
I RUNDA GRAND PRIX POLSKI 2023 - WARSZAWA
piątek, 10 marca 2023 12:41

GP W RATOWNICTWIE WODNYMPierwsza tegoroczna runda zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zostanie rozegrana w Warszawie (18.03.2022), a organizatorem jest Stołeczne WOPR, LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, Dzielnica Miasta Stołecznego Warszawa Bielany i Komisja ds. sportu WOPR. Na bielańskim kompleksie Centrum Rekreacyjno - Sportowym przy ul. Lindego 20 młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy walczyć będą w konkurencjach z przeszkodami, sztafetowych oraz holowaniu manekina. Patronat Honorowy nad zawodami objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

  

 
SKĘPE 2023 – JUŻ PO RAZ DRUGI
piątek, 10 marca 2023 09:01

Rok minął od sukcesu jaki odniosły I Otwarte Mistrzostwa Ratowników Wodnych w KPP. Świetne trasy, niespodziewane zdarzenia, wymagające jury i co najważniejsze wspaniała przyjazna atmosfera. W ślad „za ciosem” Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Lipnowskim WOPR organizują o dzień wcześniej niż rok temu, bo w dniach 19 - 21 maja 2023 roku II Otwarte Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. To samo miejsce, te same klimaty, ale większe wymagania i coraz lepsze przygotowanie zawodników. Panel naukowy, wymiana doświadczeń i wspólne ognisko. Spieszmy się szkolić. Zgłoszenia już ruszyły (TUTAJ)

 

otwarte mp w kpp

 

 

 
ILS REFEREE CLASS „B” – SZKOLENIE SĘDZIÓW JAKICH NIGDZIE NIE MA
środa, 08 marca 2023 08:50

ilse referee sercW dniach 16-18 marca 2023 roku w ramach zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Warszawie zostanie zorganizowany międzynarodowy kurs sędziów zawodów basenowych – ILS International Referee Pool & SERC - poziom „B”. Szkolenie będzie prowadzone przez instruktorów - sędziów międzynarodowych klasy A i B – członków Sport Commission ILSE. Będzie to również wstępna kwalifikacja sędziów na Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie wodnym – Polska 2023, jakie odbędą się w II połowie sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach.
Kandydaci do szkolenia (wykłady, praktyka i egzamin ILS) proszeni są o zgłaszanie się na formularzu (TUTAJ). Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora pod nr telefonu: 798 006 651 lub za pośrednictwem FaceBook. Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim.

 
PAMIĘCI PROTEO
wtorek, 28 lutego 2023 09:06

psia łapka odciskW nocy z 5 na 6 lutego wielkie trzęsienie ziemi nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północno-zachodnią Syrię. Zginęły dziesiątki tysięcy osób, setki tysięcy straciło domy. Wielka tragedia. Z pomocą ruszył cały świat, a szczególnie ratownicy i niezastąpione psy do poszukiwań ludzi w gruzowiskach. Są lepsze niż jakakolwiek aparatura. Jednym z nich był PROTEO z Meksyku. Uratował dwie osoby. Do domu jednak nie wrócił. Oddał najwyższą cenę, zginął podczas pracy.
Czy to psy gruzowiskowe, lawinowe czy wodne. Czy to psy tropiące, terapeutyczne czy będące przewodnikami - dają całą psią dusze w to co robią. Pamiętajmy o tym.

 

Komisja WOPR K9

 

 

PROTEO

 

 
WOPR-OWSKIE NARCIARSTWO 2023 – C.D.
poniedziałek, 30 stycznia 2023 15:45

narciar alpej logsSkrystalizowała się propozycja wspólnego „zjazdowania”. Przewodniczący Komisji szkoleniowej, Instruktor Wykładowca WOPR Tomasz Białkowski po rozpoznaniu terenu proponuje: 
Krynica Słotwiny http://gorskaprzystan.com.pl od piątku 3 marca do niedzieli 5 marca rano (śniadanie + obiadokolacja) 170 zł x 2/osoba, ubezpieczenie 30 zł, startowe 30 zł od osoby co daje razem 400,00 PLN. Do tego dochodzą dwa karnety po 100 PLN (całodzienne) a jazda odbywa się na www.slotwiny.pl
Informacje szczegółowe na bieżąco, a zgłoszenia do Tomasza (  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ) 
do 12 lutego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3