wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
SKĘPE 2023 – JUŻ PO RAZ DRUGI
piątek, 10 marca 2023 09:01

Rok minął od sukcesu jaki odniosły I Otwarte Mistrzostwa Ratowników Wodnych w KPP. Świetne trasy, niespodziewane zdarzenia, wymagające jury i co najważniejsze wspaniała przyjazna atmosfera. W ślad „za ciosem” Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Lipnowskim WOPR organizują o dzień wcześniej niż rok temu, bo w dniach 19 - 21 maja 2023 roku II Otwarte Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. To samo miejsce, te same klimaty, ale większe wymagania i coraz lepsze przygotowanie zawodników. Panel naukowy, wymiana doświadczeń i wspólne ognisko. Spieszmy się szkolić. Zgłoszenia już ruszyły (TUTAJ)

 

otwarte mp w kpp

 

 

 
ILS REFEREE CLASS „B” – SZKOLENIE SĘDZIÓW JAKICH NIGDZIE NIE MA
środa, 08 marca 2023 08:50

ilse referee sercW dniach 16-18 marca 2023 roku w ramach zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Warszawie zostanie zorganizowany międzynarodowy kurs sędziów zawodów basenowych – ILS International Referee Pool & SERC - poziom „B”. Szkolenie będzie prowadzone przez instruktorów - sędziów międzynarodowych klasy A i B – członków Sport Commission ILSE. Będzie to również wstępna kwalifikacja sędziów na Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie wodnym – Polska 2023, jakie odbędą się w II połowie sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach.
Kandydaci do szkolenia (wykłady, praktyka i egzamin ILS) proszeni są o zgłaszanie się na formularzu (TUTAJ). Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora pod nr telefonu: 798 006 651 lub za pośrednictwem FaceBook. Szkolenie prowadzone jest w języku angielskim.

 
PAMIĘCI PROTEO
wtorek, 28 lutego 2023 09:06

psia łapka odciskW nocy z 5 na 6 lutego wielkie trzęsienie ziemi nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północno-zachodnią Syrię. Zginęły dziesiątki tysięcy osób, setki tysięcy straciło domy. Wielka tragedia. Z pomocą ruszył cały świat, a szczególnie ratownicy i niezastąpione psy do poszukiwań ludzi w gruzowiskach. Są lepsze niż jakakolwiek aparatura. Jednym z nich był PROTEO z Meksyku. Uratował dwie osoby. Do domu jednak nie wrócił. Oddał najwyższą cenę, zginął podczas pracy.
Czy to psy gruzowiskowe, lawinowe czy wodne. Czy to psy tropiące, terapeutyczne czy będące przewodnikami - dają całą psią dusze w to co robią. Pamiętajmy o tym.

 

Komisja WOPR K9

 

 

PROTEO

 

 
WOPR-OWSKIE NARCIARSTWO 2023 – C.D.
poniedziałek, 30 stycznia 2023 15:45

narciar alpej logsSkrystalizowała się propozycja wspólnego „zjazdowania”. Przewodniczący Komisji szkoleniowej, Instruktor Wykładowca WOPR Tomasz Białkowski po rozpoznaniu terenu proponuje: 
Krynica Słotwiny http://gorskaprzystan.com.pl od piątku 3 marca do niedzieli 5 marca rano (śniadanie + obiadokolacja) 170 zł x 2/osoba, ubezpieczenie 30 zł, startowe 30 zł od osoby co daje razem 400,00 PLN. Do tego dochodzą dwa karnety po 100 PLN (całodzienne) a jazda odbywa się na www.slotwiny.pl
Informacje szczegółowe na bieżąco, a zgłoszenia do Tomasza (  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ) 
do 12 lutego.

 
BEZPIECZNA WODA – KWARTALNIK RATOWNIKÓW
środa, 25 stycznia 2023 10:32

bezpieczna woda kwartalnikUkazał się pierwszy numer kwartalnika zajmującego się w szczególności sprawami ratownictwa wodnego. Można go nazwać „naszym” – rozumianym jako „całego środowiska ratowniczego” – czasopismem, bo nie ogranicza się tylko do dotychczasowych standardów, ale wychodzi naprzeciw zarówno nowym technologiom, innym niż dotychczasowe spojrzeniu na ratownictwo oraz osobowościom jakie w ratownictwie wodnym wyrosły w ostatniej dekadzie.
Urszula Wieczorek - Redaktor Naczelna czasopisma - w tej trudnej w naszym kraju sytuacji dla rozwoju ratownictwa (rozumianego jako coś więcej niż tzw. „basenowe ratowaczenie”) wydawałoby się ma wadę, która nie pozwoli na dobre pisanie. Wada ta okazuje się jednak największą zaletą. Jest spoza naszego środowiska, spoza podziałów i patrzy na nas jako na zapaleńców i fanatyków dobrego, prawdziwego ratownictwa. Widzi nas jako nie tyle niedocenianych co niezauważanych w swojej codziennej pracy, aż do długich weekendów kiedy utonięcia stają się problemem medialnym – też zresztą chwilowym.
Dziękując za ten pierwszy numer, życzymy powodzenia w redagowaniu kolejnych, oby tak samo dobrych, a może i lepszych, ciekawszych. Wszak osoba z zewnątrz może zauważyć to czego my już nie dostrzegamy. Gratulacje dla całego zespołu Agencji Promocji Sportu.

 
CZEKAJĄC NA LÓD – A MOŻE SZKOLENIE „B”
wtorek, 10 stycznia 2023 14:56

krucha logsZima w tym roku „skromna” ale zawody narciarskie i Centralne Szkolenie Specjalistyczne z zakresu Ratownictwa na akwenach pokrytych lodem planujemy.
Z uwagi na wymogi sprzętowe (w tym trap pneumatyczny, systemy lodowe) dość rzadko organizowane jest szkolenie poziomu „B”. Tym razem prawdopodobnie się uda tylko … czekamy na lód.
W dniach 20-22.01.2023 roku zostanie w Warszawie zorganizowane szkolenie poziomów „A” i „B”. Już dzisiaj zapraszamy do rejestracji (tutaj). Organizator liczy się z możliwością zarówno przełożenia szkolenia, jak i – oby nie – odwołania go z uwagi na aurę.
Ale jesteśmy dobrej myśli, szczególnie, że w ostatnich latach było dość mało szkoleń centralnych z tego zakresu, a są one wymagane do szkoleń na wyższe stopnie ratownicze i instruktorskie. Szczegóły na FaceBook.
Może przyjdzie nam jeździć do Skandynawii?

 
WOPR-OWSKIE ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 2023.
poniedziałek, 02 stycznia 2023 08:48

narciar alpej logsTuż przed świętami Komisja Szkoleniowa WOPR wystąpiła z inicjatywą rozszerzenia naszej bazy sportowej o konkurencje zimowe. I nie chodzi tu bynajmniej o lodowe pływanie czy morsowanie, a o aktywność również związaną z wodą ale … w postaci śniegu, niekiedy lodu. Ponieważ aktywność fizyczna pod każdym względem jest potrzebna, a zimą, gdy nie mamy plaż i koni mechanicznych na wodzie można poszusować, inicjatywa zyskała poparcie.
Motorem pierwszych takich zawodów jest sam Przewodniczący Komisji, Instruktor Wykładowca WOPR Kol. Tomasz Białkowski, którego informację dla chętnych o tym wydarzeniu załączamy i zachęcamy do udziału. Miło się będzie spotkać w odmiennych warunkach niż zwykle.

  

DODATKOWE INFORMACJE 

 

 

 

 

2022 Boże Narodzenie

 
SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA W SZCZECINIE
czwartek, 22 grudnia 2022 15:50

13 logsNa XIII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym jakie odbyły się w Szczecinie padło aż 13 nowych Rekordów Polski. Trzy z nich ustanowione w kategorii Open przez Kacpra Majchrzaka (200 m z przeszkodami z czasem 1:54,57), Krystiana De Ruiter (50 m holowanie manekina w płetwach z czasem 00:20,28) oraz zespół Radosław Rogoziński i Mateusz Grabski (w konkurencji rzut pokonali wszystkich z czasem 10,16)
Natomiast w kategorii junior młodszy padło aż osiem nowych Rekordów Polski. Trzy z nich ustanowił Tobiasz Staszkiewicz: raz samotnie (50 m holowanie manekina z czasem 34,69), a dwukrotnie w sztafecie wspólnie z Oliwerem Grządkowskim, Oskarem Raczewskim i Maksymilianem Bitnerem w sztafetach (4 x 25 holowanie manekina w czasie 1:27,99, 4 x 50 holowanie manekina z pasem w czasie 1:44,93)

Również dwa Rekordy Polski w kategorii junior młodszy ustanowili: Weronika Markiewicz w konkurencjach z manekinem (50 m holowanie z czasem 40,00 i 100 m kombinowane z czasem 1:21,61) oraz Piotr Kępczyński raz indywidualnie (100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 54,17), a raz w zespole z Krzysztofem Wolkiewiczem w konkurencji rzut liną (17,49). Stawkę rekordzistów w tej kategorii alfabetycznie zamyka Wiktoria Żamojdzin, która od niedzieli jest najlepsza w Polsce w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach (1:02,37).

W kategorii młodzików najlepsze wyniki w kraju osiągnęli Borys Struszczak (50 m holowanie manekina z czasem 00:37,40) i Gabriela Karkocha (100 m holowanie manekina z pasem w czasie 1:11,12).

Gratulujemy wszystkim Rekordzistom Polski. Noście ten tytuł z dumą.

 
ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
czwartek, 08 grudnia 2022 12:12

XIII ZIMOWE LOGSJak co roku w grudniu, tym razem w Szczecinie na 50-metrowej pływalni Floating Area, zostaną rozegrane kolejne, już XIII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorzy: Urząd Miasta Szczecin, Młodzieżowy Klub Sportowy CKS – SMS Szczecin oraz Komisja ds. Sportu WOPR zapraszają w dniach 17-18 grudnia 2022 do udziału i sportowej rywalizacji o medale i tytuły mistrzowskie.
Dwanaście konkurencji basenowych rozgrywanych zostanie zgodnie z Regulaminem ILS, a przestrzegania zasad nadzorować będzie 20 sędziów klasy krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy wystartują w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior oraz open. Informacje z przebiegu XIII Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym będą na bieżąco przekazywane na naszych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Będzie na co popatrzeć, bo w najwyższych kategoriach wystartują aktualni Wicemistrzowie Świata i Mistrzowie Europy.

 
LIFESAVING DLA DZIECIAKÓW – Z PRZYTUPEM
wtorek, 22 listopada 2022 08:53

mmm skierniewice

Wychodząc naprzeciw sygnałom i prośbom dzieci i rodziców, w dniu 3 grudnia 2022 roku na pływalni w Skierniewicach zostaną zorganizowane zawody w formule Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Zawody wspiera Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Skierniewice.
Konkurencje są oczywiście odpowiednio dobrane dla 9, 10 i 11-latków w zakresie dystansu, i możliwości technicznych naszych najmłodszych.
Profesjonalna organizacja, obsługa elektroniczna, sprzęt i obsługa sędziowska zgodne z wymogami ILS nadają odpowiednią rangę zawodom i pozwalają dzieciom przeżyć to co przeżywają ich starsi koledzy na mistrzostwach Polski, Europy, Świata.
Sportowe ratownictwo wodne jako jedna z form profilaktyki zapobiegania utonięciom wpisuje się w główny cel WOPR – zmniejszenia liczby utonięć. Poprzez propagowanie współzawodnictwa ratowników wodnych, przez zachęcanie od najmłodszych lat do kontaktu z wodą – tu kontaktu sportowego – zmniejszamy wydatnie liczbę osób nieradzących sobie w wodzie, a podnosimy liczbę tych co będą potrafić pomóc tonącemu.

 
AKADEMIA ZAMOJSKA I WOPR ZAMOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWIE
czwartek, 27 października 2022 08:39

zal peZ inicjatywy Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu Pana Mateusza Ferensa, na obiektach Miasta i OSiR w dniach 20 – 21 października 2022 roku we współpracy z Rejonowym WOPR Zamość i Akademią Zamojską odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo uczestników rekreacji ruchowej”.
W Zamojskim Ratuszu, dyskutowano nad obszarami na jakie organizatorzy wypoczynku powinni zwracać uwagę. Po części poświęconej logistyce i organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, przyszedł czas na bezpieczeństwo na obszarach wodnych, a szczególnie podczas kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Profilaktyka utonięć i zadania dla Polski wynikające z rezolucji ONZ w sprawie Zapobiegania Utonięciom przewodziły sesji popołudniowej, gdzie uczestnicy prowadzili ożywioną dyskusję o tym jak zapobiegać i jak przeciwdziałać negatywnym zjawiskom prowadzącym do wypadków. Moderatorami i wzywanymi do dyskusji byli przedstawiciele środowiska akademickiego: Tomasz Zalewski (Uniwersytet Szczeciński) i Florian Parnicki (Akademia Zamojska) - nota bene obaj są instruktorami wykładowcami WOPR - oraz przedstawiciele WOPR: Paweł Błasiak i Piotr Synowiec – członkowie ZG.
Drugi dzień to warsztaty dla ponad pięciuset uczniów z zamojskich liceów. Pierwsza, pomoc, ratownictwo wodne, bezpieczeństwo w rekreacji ruchowej, bezpieczeństwo na drogach i podczas wypoczynku, a po południu koncert na Rynku Wielkim był ukoronowaniem inicjatywy OSiR, Akademii Zamojskiej i WOPR Zamość.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 42

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3