KOMUNIKATY
ZAPOBIEGAMY UTONIĘCIOM – WSPIERAMY SPORT
piątek, 15 lipca 2022 14:12

go blue poland logJuż za kilka dni, 25 lipca obchodzimy ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom.
W tym roku do WOPR-owskiego Zespołu 2507 dołączyły instytucje, firmy, organizacje, ale i osoby prywatne. Bardzo to cieszy.
Jedną z takich inicjatyw jest stworzenie z tej okazji okolicznościowych koszulek i hasła #GoBluePoland.
Inicjatywa na tyle dla nas ważna i ciekawa, że część ze środków uzyskanych ze sprzedaży zostanie przekazana na poczet wyjazdu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się na przełomie września i października we włoskim Riccione.
Koszulki można zamawiać u partnera obchodów pod linkiem:
https://www.blekitna.com/koszulka-gobluepoland.html
Zachęcamy do zakupu i wsparcia.

 
WHO: KAŻDY MOŻE UTONĄĆ, NIKT NIE POWINIEN
poniedziałek, 11 lipca 2022 14:27

wdpd log 2022Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w ramach wspólnych działań z ILS i WHO zaprasza do corocznego obchodzenia Światowego Dnia Zapobiegania Utonięciom. Właśnie w dniu 25 lipca staramy się zwrócić uwagę na konieczność podejmowania globalnych działań i zaangażowania w nie społeczeństwa jako niezwykle istotny element dla zmniejszenia liczby utonięć.
WOPR zaprasza do uczestnictwa w organizowanym przez International LifeSaving Federation of Europe webinarze na platformie Zoom, który rozpocznie się o godz. 10:00 (CEST Bruksela, Berlin). Temat: ILS-Europe – Drowning Prevention Day 2022.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację w seminarium internetowym:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_M0EN6FPCS5mvmEUjBZlSlg
Po rejestracji otrzymacie e-mail potwierdzający, zawierający informacje o dołączeniu do webinaru.
Zapraszamy.

 
THE WORLD GAMES NA POLSAT SPORT
czwartek, 07 lipca 2022 19:14

polsat sport fight logKadra Narodowa, Reprezentacja Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym WOPR dotarła do Birmingham. W dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 czasu miejscowego, czyli o 3:00 nad ranem jutro czasu polskiego (- 7 godzin różnicy) weźmie udział w Ceremonii Otwarcia XI Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich „The World Games Birmingham 2022”. Ceremonia będzie na żywo transmitowana przez Polsat Sport Fight. Wcześniej, o 2:15 będzie można powspominać The World Games 2017 jakie odbyły się pięć lat temu we Wrocławiu. Kolejne zmagania WOPR-owców można będzie oglądać na tym kanale w niedzielę 10 lipca o północy i w poniedziałek 11.lipca o 21:30. Zapraszamy do trzymania kciuków i kibicowania.

 
NIE TRAĆMY GŁOWY
piątek, 01 lipca 2022 09:40

nie skacz logI znów się zaczęło – chciałoby się powiedzieć - ale niestety tak jest. Zabawa nad zbiornikami wodnymi jest fajna i przyjemna pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jedną z nich jest nieskakanie do nieznanej wody. Tak nieznanej. Bo nawet gdy poprzedniego dnia koło pomostu było czysto, a woda głęboka, nie znaczy, że dziś wszystko jest takie samo. Póki toń wody nie zostanie sprawdzona lub nie jest w pełni przeźroczysta musimy zakładać, że nie jest bezpieczna. Skoki na główkę, z mostu, pomostu czy po prostu na płytką wodę często kończą się tragicznie i pozostają z nami do końca życia. Dzieję się taka nawet na znanej, ale płytkiej wodzie (link).
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje o wprowadzenie do pogadanek jakie prowadzimy w szkołach i przedszkolach, na koloniach i obozach, w ośrodkach wypoczynkowych czy po prostu na plaży elementów edukacyjnych przypominających lub wręcz uczulających na czyhające na „śmiałków” zagrożenia tuż pod wodą i wynikające z nich konsekwencje. Popychanie „dla zabawy” może skończyć się tragicznie.
Korzystajmy z kąpieli – dosłownie - „nie tracąc głowy”.  

  

 
CO ZROBIŁEM ABY ZAPOBIEC UTONIĘCIU?
czwartek, 30 czerwca 2022 15:07

co zrobiłem logZbliża się pierwsza rocznica obchodzenia Światowego Dnia Zapobiegania Utonięciom jaki w 2021 roku na kwietniowej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ został ustanowiony na 25 lipca każdego roku. Rozważając przyczyny utonięć czas zastanowić się co JA mogę zrobić aby zapobiec utonięciu: swojemu, moich bliskich, znajomych lub może innych nieznanych mi osób.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe uruchamia akcję, która ma na celu zebranie ciekawych wypowiedzi, praktyk i pomysłów (nawet najbardziej zadziwiających) jakie podjęliście w celu uniknięcia wypadku w wodzie. Od zakupu kamizelki asekuracyjnej, poprzez nauczanie pływania aż po wypowiedzi z zakresu prewencji i edukacji w wodzie prosimy o pisanie, nagrywanie (nie dłużej niż 1 min) i zamieszczanie w komentarzach w naszym poście na FB oraz w prostej Ankiecie.

Bawmy się dobrze, bo poprzez zabawę też możemy pomagać.

 

 
DZIEŃ RATOWNIKA WODNEGO
środa, 29 czerwca 2022 13:41

dzień ratownika 2022

 

 

Dziś w nowej - i mamy nadzieję ciekawej - odsłonie 

 

 

Z okazji Naszego Święta wszystkim Ratownikom Wodnym ze wszystkich podmiotów uprawnionych, ze wszystkich organizacji przedsiębiorstw WOPR życzy spokoju ale …

 

Akcji - abyśmy nie gnuśnieli

 

Udanych - abyśmy nie mieli problemów

 

Prezes WOPR

 

 
MISTRZOSTWA POLSKI NA ŚRÓDLĄDZIU
poniedziałek, 27 czerwca 2022 22:27

mpgrhW dniach 25-26 czerwca 2022 roku na wydzielonym pasie Dzikiej Plaży w Nieporęcie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Śródlądowym. Dzięki wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz firmie Garmin zawody stały na wysokim poziomie. Wśród zawodników w szranki stanęli rownież złoci medaliści tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, aktualni rekordziści Polski, a nawet uczestnicy rozpoczynających się za niespełna dwa tygodnie Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich „The World Games 2022”. To pierwsze z serii zawodów na wodach otwartych. Z niecierpliwością oczekujemy Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, które rozegrane zostaną w Mielenku wg Regulaminu ILS w formule otwartej. Zawody rozegrane zostaną w dniach 23-24 lipca, a poprzedzone zostaną kursem sędziów oceanicznych ILS klasy C. Zapraszamy do zapisów (tutaj).
W Nieporęcie wśród kobiet tryumfowała Paula Żukowska (WOPR Wielkopolska), przed Anetą Drabik i Natalią Pasek (obie Śląskie WOPR), a wśród mężczyzn Adam Wiśniewski (WOPR-OS Ostrołęka) przed Korneliuszem Zapert (WOPR Rybnik) i Kacprem Mierzejewskim (WOPR-OS Ostrołęka)
Relację z zawodów rozegranych na Jeziorze Zegrzyńskim można znaleźć na stronie: GRH.com.pl

 

 
MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2023 - W POLSCE
czwartek, 23 czerwca 2022 14:18

elc 2023W dniu 11 czerwca Zarząd ILSE przyznał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu prawo organizacji Mistrzostw Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym 2023. Zgodnie z decyzją WOPR zawody rozegrane zostaną w dniach 20 - 26 sierpnia 2023 roku na pływalni olimpijskiej „Floating Arena” w Szczecinie i plaży „F” w Międzyzdrojach.
Prezydium ZG WOPR powołało Zespół ds. organizacji Mistrzostw Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym 2023, który pod przewodnictwem Grzegorza Szumilasa, członka Zarządu WOPR Województwa Zachodniopomorskiego podejmuje się organizacji i koordynacji działań.
Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji, logistyce, przygotowaniach a potem w realizacji tej imprezy proszeni są o zgłaszanie się na adres biura Zarządu Głównego WOPR.

 
NOWA LOKALIZACJA SZKOLEŃ KRP
środa, 15 czerwca 2022 18:11

krp deepKomisja Ratownictwa Podwodnego WOPR (KRP) informuje, że we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego została przeniesiona baza szkoleniowa KRP nad jezioro Pluszne do ośrodka Perkoz. W nowej lokalizacji wykonany został tor do realizacji zajęć na wszystkie poziomy szkoleń KRP WOPR. Stopnie Basic, Advanced, kursy specjalistyczne, a w końcu Rescue i Lider mogą być realizowane w lepszych warunkach, a dla chętnych czeka również „złota pięćdziesiątka” (j. Pluszne ma 51 m głębokości).
Przypominamy, że KRP szkoli wg programów rekomendowanych przez ILS, a szkolenia kończą się certyfikatami o jakich mowa w przepisach wskazujących dodatkowe kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym.

 
ZARZĄD ILSE W POLSCE
wtorek, 14 czerwca 2022 18:15

ilse logW dniu 11 czerwca w Bydgoszczy na zaproszenie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się posiedzenie Zarządu International Life Saving Federation of Europe (Board of Directors ILSE). Szefowie europejskich federacji ratowniczych debatowali nad standaryzacją zarządzania ryzykiem, szkoleń oraz współpracy korporacyjnej federacji. Podjęte zostały decyzje w sprawach organizacji zawodów sportowych oraz o przyjęciu przedstawicieli WOPR w skład Komisji sportu ILSE (IWOPR Adrianna Błasiak) oraz grupy roboczej do opracowania rozwiązań zaproponowanych przez wewnętrzny audyt ILSE (IWWOPR Apoloniusz Kurylczyk). W posiedzeniu BoD, obok członka Zarządu ILSE Piotra Synowca wziął udział Prezes WOPR. Obserwatorami byli przedstawiciele WOPR z województw lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. W sobotę w godzinach popołudniowych członkowie Zarządu ILSE uczestniczyli w pokazach działań ratowników WOPR, w warsztatach technik ratowniczych oraz odbyli wycieczkę statkiem po bydgoskim odcinku Brdy. Podczas uroczystej wieczornej gali odznaczeniami i pamiątkowymi medalami uhonorowani zostali: Piotr Synowiec - wiceprezes WOPR, Artur Bulak - stały przedstawiciel WOPR przy BoD ILSE, Aleksander Skaliy - koordynator posiedzenia BoD w Polsce. W imieniu WOPR podziękowanie w postaci pamiątkowej statuetki za organizację Zarządu ILSE odebrał Prezes WOPR.

Więcej…
 
ŻANDARMOM W DNIU ICH SWIĘTA
poniedziałek, 13 czerwca 2022 15:15

ŻW LOGNiewiele osób zdaje sobie sprawę ilu żandarmów jest członkami WOPR, ratownikami wodnymi i ilu z nich doskonali się na centralnych szkoleniach specjalistycznych.
W dniu ich święta w imieniu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Prezes Zarządu Głównego złożył na ręce Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. Tomasza Połucha życzenia dla wszystkich żandarmów spokojnej służby, zadowolenia z wyboru tej odpowiedzialnej i bardzo specyficznej drogi życiowej, awansów i powodzenia w życiu osobistym.

 
CZARNE PUNKTY WODNE
środa, 08 czerwca 2022 23:24

czarny punkt wodnyW wielu województwach na terenie kraju ruszają kampanię profilaktyki zachowań na obszarach wodnych i wypoczynku nad wodą. Jednym z takich działań jest alokacja czarnych punków wodnych w miejscach niebezpiecznych lub stwarzających zagrożenie gdzie nie obowiązują zakazy kąpieli jednak dochodzi w tych miejscach do wypadków, tonięć lub utonięć. Z udziałem Policji, samorządu województwa oraz miejscowych jednostek WOPR punkty te są corocznie sprawdzane, a zasadność ich umiejscowienia weryfikowana. Współpraca z administracją publiczną wpisuje się w zadania podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego w zakresie działań prewencyjnych i profilaktycznych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 39

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3