MISTRZOSTWA EUROPY w WALII - nasze wyniki
czwartek, 26 listopada 2015 23:06

Owocnie zakończył się wyjazd Reprezentacji Polski w ratownictwie wodnym na Mistrzostwa Europy do Walii. Nasi zawodnicy wielokrotnie ustanawiali rekordy Polski, co pozwoliło im brać udział w popołudniowych sesjach zawodów oraz powrócić do kraju z dwoma brązowymi krążkami.

Bartosz Stanielewicz i Michał Oleasz zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w konkurencji rzut liną.

Zespół sztafetowy w składzie: Wojciech Kotowski, Cezary Kępa, Bartosz Stanielewicz, Adam Dubiel po niesamowitym wyścigu zdobył również brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji 4 x 25m holowanie manekina z czasem 1:09,07.

Adam Dubiel został piątym zawodnikiem Mistrzostw Europy w konkurencji 200m pływanie z przeszkodami z nowym rekordem Polski 2:01;16.

Cezary Kępa także ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 0:31;24 i zakończył rywalizację na 13 miejscu.

Rekordowe również były sztafety:

-mężczyzn 4 x 50 m z przeszkodami w składzie Stanielewicz, Dubiel, Oleasz , Kotowski z nowym rekordem Polski- 1:45,26 (6 pozycja w finale)

-kobiet, sztafeta w składzie Magdalena Wolny, Anna Nocoń, Nikola Vacek, Wiktoria Samuła, która zaskoczyła nas wysokim czwartym miejscem w finale konkurencji 4 x 25 m holowanie manekina, poprawiając ustanawiając nowy Rekord Polski 1:30,40

-mężczyzn 4 x 25 m holowanie manekina w składzie: Wojciech Kotowski, Bartosz Stanielewicz, Cezary Kępa, Adam Dubiel i nowy rekord Polski- 1,09,07

Wspaniały występ zaliczyli także panowie (Cezary Kępa, Aleksander Basowski, Wojciech Kotowski, Adam Dubiel) w konkurencji 4 x 50 m z pasem ratowniczym. Po emocjonującym wyścigu z czasem zajęli 4 miejsce z czasem 1:33,16.

Po części basenowej Polska zajmowała 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W konkurencjach plażowych natomiast należy odnotować fakt startu zespołu męskiego w składzie Adam Dubiel, Michał Oleasz, Wojciech Kotowski, Bartosz Stanielewicz, którym udało się zwyciężyć w finale B konkurencji Rescue Tube Rescue. Natomiast Panie (Wiktoria Samuła, Anna Nocoń, Nikola Vacek, Agata Wiertel) zajęły drugie miejsce w finale B tej samej konkurencji. Awans do finału B w konkurencji Rescue Board zapewnili sobie także Cezary Kępa wraz z Aleksandrem Basowskim oraz Agata Wiertel i Paulina Zatka. Bardzo dobrze spisała się także Nikola Vacek, której w konkurencji flagi plażowe zabrakło zaledwie jednej flagi, aby awansować do finału.

W konkurencji sprint po plaży najlepiej spisał się Wojciech Kotowski, który awansował do finału A i zajął w nim 8 miejsce. Bartosz Stanielewicz w tej samej konkurencji awansował do finału B (11 miejsce). Sztafety sprinterskie zakończyły swój udział w finałach. Męska sztafeta w składzie Wojciech Kotowski, Aleksander Basowski, Michal Oleasz, Bartosz Stanielewicz zajęła 7 miejsce, a Panie w składzie Anna Nocoń, Paulina Zatka, Magdalena Wolny, Nikola Vacek. Awansowały i zwyciężyły w finale B, lecz zostały zdyskwalifikowane za nieprawidłową zmianę. W rozgrywanej po południu konkurencji pływanie w morzu wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowali Adam Dubiel (7 miejsce) oraz Wiktoria Samuła (8 miejsce).