KOMISJE ILSE
środa, 28 marca 2018 07:27

komisje ILSW dniach 9-11 marca 2018 roku w Belgradzie (Serbia) odbyły się zebrania komisji ILSE. W spotkaniach tych udział wzięli dr Grzegorz Konieczny repezentujący WOPR w Komisji Sportu oraz Artur Bulak – Komisja Zarządzania i Administracji. W pierwszym dniu spotkania odbyło się 9 prelekcji dotyczących najlepszej praktyki ratowniczej, podczas których poruszano tematy wykorzystania nowych technologii w ratownictwie wodnym jak również problem uchodźców jako potencjalnego środowiska wypadków w wodzie oraz ich zapobiegania. Przedstawiono również statystyki utonięć w wybranych krajach w Europie. Tego samego dnia wieczorem rozpoczęły się prace poszczególnych komisji ILSE, które trwały również cały następny dzień.
Podczas spotkania Komisji Sportu ILSE przyjęto między innymi sprawozdania z zawodów rangi europejskiej: Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym – Belgia 2017, Mistrzostwa Europy IRB – Niemcy 2017, Mistrzostwa Europy Masters – Hiszpania 2017. Przedstawiono informacje dotyczące stopnia zaawansowana przygotowań ME Juniorów w Ratownictwie Wodnym w 2018 i 2019 roku, jak również ME w Ratownictwie Wodnym w 2019 roku.

 

Rozmawiano także o przyszłości sportu ratowniczego, w kontekście różnych rodzajów imprez sportowych mających na celu zwiększenie popularności ratownictwa wodnego w Europie. Podczas spotkania wysłuchano raportu College’u Sędziów ILSE, a także rozpoczęto prace nad zmianami dotyczącymi nowej edycji regulaminu zawodów rangi mistrzostw Europy (ILS rule book). Podzielono również członków komisji na grupy robocze mające zająć się określonymi, bieżącymi zadaniami w najbliższych miesiącach.

Komisja Zarządzania i Administracji, jako organizator corocznych prelekcji dotyczących najlepszej praktyki ratowniczej, rozpoczęła swoje spotkanie od wniosków z tegorocznej edycji oraz propozycji zagadnień na kolejną w 2019 r. Następnie dyskusja, w której udział wziął Prezydent ILSE dr Detlev Mohr, skoncentrowała się nad uaktualnieniem strategicznego planu działań ILSE na kolejne 5 lat. Kolejnym punktem obrad były sprawozdania z krajowych i międzynarodowych konferencji i spotkań. Omówiono między innymi efekty 6. Światowej Konferencji Zapobiegania Utonięciom, która odbyła się w październiku 2017 r. w Vancouver (Kanada). W tym kontekście zaakceptowana została propozycja stworzenia grupy roboczej ILSE ds. zapobiegania utonięciom jako międzynarodowego forum wymiany doświadczeń i koordynacji działań. Istotnym tematem rozmów były również przygotowania ILSE oraz krajowych organizacji ratowniczych do wejścia w życie 28 maja 2018 r. europejskich przepisów o ochronie danych osobowych. Podkreślono realne ryzyko kar finansowych i roszczeń odszkodowawczych związanych z niedostosowaniem się do nowych wymogów. Kolejne oficjalne spotkanie Komisji zaplanowano wstępnie na marzec 2019 r.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

niw logo  

logo Programu PROO

 

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3