40-lat MINĘŁO
czwartek, 29 marca 2018 10:10

WitkowskiPonad 40 lat tradycji ma już tytuł Członka Honorowego WOPR . W roku 1977 jednym z pierwszych ratowników, którzy zaszczytu jego otrzymania dostąpili był Mieczysław Witkowski – nestor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Tytuł ten Zjazd Krajowy WOPR do chwili obecnej nadał pięćdziesięciu siedmiu członkom WOPR. W historii WOPR tytuł ten tylko raz był przez naszą najwyższą władze odebrany, a w ostatnich dziesięciu przypadkach - na skutek orzeczenia sądu rejestrowego (KRS) o nieprawomocności Zjazdu Krajowego 12-13 kwietnia 2013 roku – uchwały nadające tytuły Członka Honorowego WOPR zostały uchylone.

Tytuły przyznane w roku 2013 powinny być – jeżeli taka byłaby wola delegatów – przyznane na kolejnym Zjeździe Krajowym. Znamiennym jest, że żadna z jednostek wojewódzkich WOPR nie zwróciła się z wnioskiem o prawomocne nadanie tytułów Członka Honorowego WOPR tym dziesięciu osobom z roku 2013.
Przypominamy, że tytuł Członka Honorowego jest zaszczytem, obarczony procedurą składania, zatwierdzania i zgłaszania kandydata do tego wyróżnienia na Zjeździe Krajowym. Z przykrością należy stwierdzić, że zdarzały się sytuacje gdy procedura ta była pomijana i delegaci podejmowali decyzje nie posiadając wiedzy o tych nieprawidłowościach. Czy te błędy należy naprawiać? Wydaje się że decyzja należy wyłącznie do najwyższej władzy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Zjazdu Krajowego.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

niw logo  

logo Programu PROO

 

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3