PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM 2018
środa, 01 sierpnia 2018 18:38

MP 2018

W dniach 28-29 lipca 2018 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu i Prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Blisko 70-cioro najlepszych Ratowników i Ratowniczek reprezentujących 12 drużyn z całego kraju rywalizowało na plaży w Sopocie w 10 widowiskowych i bardzo wymagających konkurencjach (5 indywidualnych i 5 drużynowych) o medale, puchary oraz najważniejszy tytuł: Mistrza Polski.
W pierwszym dniu zawodów, dzięki sprzyjającej pogodzie, rozegranych zostało 5 konkurencji: bieg-pływanie-bieg, akcja ratunkowa z deską, wyścig pływanie, akcja ratunkowa z pasem, akcja ratunkowa z zasobnikiem z liną.

 

 

 

Drugi dzień Mistrzostw pokrzyżowały nieco sinice, które uniemożliwiły rozegranie konkurencji w wodzie. Decyzją Komisji Sędziowskiej w porozumieniu z zawodnikami i organizatorem rozegrano 5 konkurencji biegowych po plaży. Były to: bieg po plaży na dystansie 1200 m, sprint po plaży, sprint po plaży sztafeta, surf dash, flagi plażowe.
Po zaciętej i bardzo wyczerpującej rywalizacji, drużynowym zwycięzcą Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim została reprezentacja CKS Szczecin 1, na drugim miejscu znalazło się Zgiersko-Łęczyckie WOPR, a na trzecim CKS Szczecin 2.
W klasyfikacji indywidualnej kobiet, największy puchar trafił do debiutującej w Mistrzostwach Dominiki Nocoń (Silesia Rescue Team), która pokonała doświadczoną Agnieszkę Kaczmarek (Tarnowskie Termy) i Paulinę Wojtyś (CKS Szczecin 1).
Wśród panów najlepszym Ratownikiem okazał się utytułowany Adam Dubiel (CKS Szczecin 1), a na kolejnych stopniach podium znaleźli się Maciej Matyjasek (MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle) i Paweł Borycki (Wrocławska Drużyna Ratownicza).
Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy z wielkim poświęceniem, ambicją i zacięciem rywalizowali w duchu fair play o medale, puchary i jak najlepsze wyniki. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszego rozwoju oraz samych sukcesów podczas kolejnych startów.
Dziękujemy Komisji Sędziowskiej oraz Obsłudze Technicznej za sprawiedliwe i sprawne przeprowadzenie zawodów, a także Partnerom Mistrzostw: MOSiR Sopot, Mercedes-Benz Polska oraz Patronowi medialnemu TV Polsat News. Dziękujemy osobie, której nie było widać na Arenie zawodów, a która włożyła wielki wkład w organizację naszej imprezy.
Za organizację zawodów odpowiadała Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych Rescuehouse, we współpracy z Sopockim WOPR oraz Komisją ds. Sportu ZG WOPR. Do zobaczenia w 2019 roku!

 

 

Wyniki zawodów

galeria zdjęć na FB

 

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 

niw logo  

logo Programu PROO

 

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3