MAZUREK DĄBROWSKIEGO NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W AUSTRALII!
czwartek, 22 listopada 2018 11:58

Reprezentacja Polski (WOPR) na trwających w Australii Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym wywalczyła pierwsze medale, w tym złoto i REKORD ŚWIATA!

ratowniczki-pobily-rekord-swiata-w-sztafecie-1

Sztafeta w składzie Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata w konkurencji 4x50 m z przeszkodami Australii.
Wszystkie mistrzynie pochodzą z Wrocławia, na co dzień reprezentują Dolnośląskie WOPR. Dotychczasowy rekord świata w sztafecie należał do drużyny chińskiej i wynosił 1.48,37. Wrocławianki popłynęły w Adelajdzie fantastycznie i uzyskały czas 1.46,16.

ratowniczki-pobily-rekord-swiata-w-sztafecie-2

Brązowe medale indywidualnie w konkurencji 200m z przeszkodami zdobyli także ratownicy z Dolnośląskiego WOPR: Alicja Tchórz i Paweł Werner oraz polska sztafeta mężczyzn w konkurencji 4x50 m z przeszkodami w składzie: Paweł Werner, Adam Dubiel, Cezary Kempa, Wojciech Kotowski.

ADELAIDE KOTOWSKI

mś

ratowniczki-pobity-rekord-swiata-w-sztafecie-3

Zawody w Australii jeszcze trwają. Liczymy na dalsze medale indywidualne i w sztafetach stylem zmiennym, gdzie wystartuje w takim samym składzie.
Gratulujemy trenerowi Jackowi Lelewskiemu i Sławomirowi Juszkiewiczowi trafnego wyboru zawodniczek i zawodników do składu Reprezentacji Polski.

 

Trzymajmy kciuki.

 

 

Link Pełne Wyniki Mistrzostw Świata

 

Link do śledzenia zawodów

 

 

 

 

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3