KOLEJNY REKORD ŚWIATA NA MISTRZOSTWACH W AUSTRALII!
czwartek, 29 listopada 2018 00:00

Tym razem to drużyna klubowa Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu - Wrocławska Drużyna Ratownicza (Wroclaw Rescue Team) na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym wywalczyła kolejne medale, w tym dwa MISTRZOSTWA ŚWIATA! Sztafeta zmienna kobiet 4x50m w składzie: Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz została MISTRZEM ŚWIATA, przy czym, ustanowiła nowy REKORD ŚWIATA! W tym samym składzie aktualne Rekordzistki Świata sprzed kilku dni, nie dały szans rywalkom wywalczyły już trzecie na tych zawodach MISTRZOSTWO ŚWIATA - ponownie wygrywając polską koronną konkurencje sztafetową 4x50m z przeszkodami.

29.11.2018 - 6.1

Wynik wrocławskich ratowniczek w złotej sztafecie zmiennej 4x50m to 1:37,47 - poprawiony Rekord Świata o 0,39 sekundy! Wynik pozwolił wyprzedzić srebrne medalistki o prawie dwie sekundy.

29.11.2018 - 6.2

W naszej koronnej sztafecie 4x50m panie MISTRZOSTWO ŚWIATA wywalczyły z wynikiem 1:47,55 , wyprzedzając kolejną drużynę o ponad 4 sekundy!

Nie zawiedli także panowie! Indywidualnie w konkurencji 200m z przeszkodami WICEMISTRZEM ŚWIATA został Paweł Werner, który z wynikiem 1:56,11 przegrał walkę o złoto o około pół sekundy.

29.11.2018 - 6.3

Sztafeta męska 4x50m z przeszkodami z wynikiem 1:39,88 stanęła na najniższym stopniu podium i wraca z Australii z brązowym medalem. Panowie startowali w składzie: Michał Oleasz, Paweł Borycki, Bartosz Makowski i Paweł Werner. Do złota zabrakło 1,23 sekundy.

29.11.2018 - 6.4

Było wiele czwartych, piątych miejsc, były finały A.
Cztery medale, w tym 2x złoto z Rekordem Świata, srebro i brąz wywalczone przez ratowników z Wrocławia, jest to najlepszy wynik Polskiej Drużyny klubowej na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym!