MASTERSI WOPR Z 13 MEDALAMI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W AUSTRALII!
poniedziałek, 03 grudnia 2018 00:00

Także nasi „Mastersi” zdobyli medale na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym. Mamy 13 medali, w tym trzy złote. Rekordzistą medalowym, w tym podwójnym MISTRZEM ŚWIATA, został Józef Różalski reprezentujący WOPR Kielce.

mast 1

Józef Różalski wywalczył indywidualnie złoto i MISTRZOSTWO ŚWIATA w konkurencji 100m holowanie w płetwach. Drugie złoto wywalczył wraz z Bogdanem Dziubińskim w konkurencji rzut liną, obaj, więc są MISTRZAMI ŚWIATA.
Kolejne medale Józefa to trzy srebra i WICEMISTRZOSTWA ŚWIATA, w konkurencjach: 50m holowanie manekina, 100m z przeszkodami oraz 100m holowanie w płetwach.

mast 2

mast 3

Bogdan Dziubiński reprezentujący Mazowieckie WOPR, zdobył 4 medale. Poza złotem w rzucie liną, wywalczył także indywidualnie WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA i srebro na dystansie 100m holowanie w pasie.
Kolejne dwa brązowe medale Bogdan, zdobył w konkurencjach: 100m z przeszkodami oraz 100m holowanie w płetwach. Zabrakło kilku sekund do medalu, ale 5. miejsce w konkurencji 50m holowanie manekina to także doskonały wynik.

mast dod

mast 4

Anna Duda reprezentująca WOPR Rybnik wystartowała w pięciu konkurencjach. W konkurencji 200 m z przeszkodą zdobyła tytuł WICEMISTRZYNI ŚWIATA i srebrny medal, w konkurencji 100 m z pasem węgorz wywalczyła brązowy medal. W konkurencji 100 m holowanie manekina niewiele zabrakło do medalu, jednak zawodniczka ukończyła wyścig na 4 miejscu. Na dystansie 50 m holowanie manekina Ania zajęła 5 miejsce, natomiast w wyścigu na plaży - flagi plażowe rybniczanka uplasowała się na 6 miejscu.
Przypominamy, że Anna jest Rekordzistką Świata w konkurencji 200m super ratownik i 100m kombinowane. Rekordy ustanowiła na tegorocznych kwietniowych Mistrzostwach Francji w Ratownictwie Wodnym.

mast 5

mast 6

Reprezentanci WOPR Leszno zdobyli medale w biegu na 2 km po plaży. MISTRZOSTWO ŚWIATA i złoty medal wywalczył Piotr Kurek, a Bartosz Zimny srebrny i WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA.
Dla Piotra to kolejny medal, bo pierwszy tytuł Wicemistrza Świata wywalczył, jako Reprezentacja Polski w łodziach IRB – informowaliśmy o tym wcześniej.