wopr 1000x200 04

JEST NADZIEJA NA PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI ZAŚWIADCZEŃ KPP
poniedziałek, 30 marca 2020 14:00

kppWodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje, że w ustawie przyjętej przez Sejm i procedowanej przez Senat (druk 94) w art. 19 pojawił się zapis:

„w okresie od dnia ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii do 60 dni od dnia odwołania tego stanu ratownikiem (…) może być osoba (…) która posiada ważne zaświadczenie (…) lub zaświadczenie, którego termin upływa w okresie o którym mowa we wprowadzeniu

Oznacza to, że ratownicy, którym termin ważności zaświadczenia kpp skończył się w dniu 14 marca lub później pozostają ratownikami do 60 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Jest to prawidłowy kierunek działania, choć co prawda WOPR wnioskował aby termin ten był wskazany już od 1 marca gdyż w gro egzaminów po tym terminie zostało odwołanych. W tej sytuacji ratownicy, którym termin ważności zaświadczenia upłynął w okresie 1 – 13 marca pozostają bez uprawnień. Senat może ten termin zmienić na wcześniejszy. WOPR zwrócił się o dokonanie tej zmiany.

 

 

 

 Pismo WOPR do Marszałka Senatu

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3