SEZON CENTRALNYCH SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH WOPR 2020 ZAKOŃCZONY
środa, 07 października 2020 09:45

loga zs

Okres od czerwca do października obfitował w Centralne Szkolenia Specjalistyczne. Zachowując obostrzenia epidemii odbyło się osiem akredytowanych szkoleń zaliczanych między innymi jako dodatkowe szkolenia w zdobywaniu stopni WOPR.

W trzech szkoleniach z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych (Wietrznice „A” i „B”) wzięło udział ponad 130 osób, trzy uzyskały certyfikaty Instruktora, a troje rozpoczęło asystentury. Z kolei szkolenie z zakresu ratownictwa z użyciem skutera z platformą ratowniczą w Rowach zaliczyło pozytywnie 24 ratowników co dało im możliwość ubiegania się o certyfikaty Jet Ski Operator ILS.

Na Mazowszu na wodach: Wkry, Narwi i Wisły odbyło się z udziałem 15 osób CSS WOPR w zakresie ratownictwa na spływach kajakowych.

Wrześniowe kursy w Tamie ukończyło z wynikiem pozytywnym ośmiu Starszych Ratowników Wodnych i – niestety tylko - jeden Instruktor WOPR. Warto przypomnieć, że stopień Instruktor WOPR jest równoważny z czterema kwalifikacjami ILS: Lifesaver Instructor, Pool Lifeguard Instructor, Inland Open Water Lifeguard Instructor i Surf Lifeguard Instructor.

Ratownicy WOPR zdobyli również 12 stopni Surf Lifeguard ILS i 17 stopni Inland Open Water Lifeguard ILS.

Mamy nadzieję, że tegoroczna zima pozwoli na przeprowadzenie CSS WOPR z zakresu ratownictwa na akwenach pokrytych lodem.

Przypominamy jednocześnie, że zima jest najlepszym okresem do szkolenia młodej kadry nie tylko na stopnie MR WOPR i RWOPR ale również z zakresu: Operatora AED, deski ortopedycznej (przypominamy, że są to także zajęcia w wodzie głębokiej), logistyki i audytu.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

pływam bez promili logo

   

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3