ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
wtorek, 06 kwietnia 2021 12:39

Zdjęcie Paweł OścikZ przykrością informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2021 roku w wieku 57 lat odszedł na wieczną wachtę Wiceprzewodniczący Komisji Ratownictwa Podwodnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Instruktor wykładowca WOPR nr 719 International Instructor ILS nr POL-97-003 Kol. Paweł Ościk.
Paweł rozpoczął przygodę z ratownictwem wodnym w 1981 roku w Stołecznym Wojewódzkim WOPR, gdzie był przewodniczącym Komisji Szkoleniowej. Był współzałożycielem Warszawskiego WOPR, z którym związał się na długie lata.
Po zmianach w WOPR wprowadzonych w roku 2003 z uporem walczył o swoją jednostkę macierzystą. Od wielu lat zajmował się płetwonurkowaniem, gdzie również zdobył uprawnienia instruktora CMAS M-3. Świetny szkoleniowiec. Bezkompromisowy i szczery „do bólu”. Motorowodniak i żeglarz. Biegły sądowy z zakresu ratownictwa wodnego.
W roku 2016 rozpoczął wraz z zespołem instruktorów WOPR z województwa mazowiekiego (WOPR Pruszków) działania organizacyjne zwieńczone powołaniem w roku 2017 Komisji Ratownictwa Podwodnego WOPR, której został Szefem pionu kontroli jakości. Programy opracowane przez Komisję zostały w kolejnym roku przyjęte przez ILS i uznane przez CMAS.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 10 kwietnia 2021 roku. Msza Święta żałobna odprawiona zostanie o godz. 11.00 w kościele Parafii Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Hynka 4a, 02-149 Warszawa

  

Cześć jego pamięci.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

pływam bez promili logo

   

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3