ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
piątek, 23 lipca 2021 07:03

WDPDW dniu 25 lipca będziemy po raz pierwszy obchodzić ustanowiony na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ „Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom”. W myśl przyjętej przez ONZ rezolucji Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyda zalecenia w zakresie opracowania przez kraje członkowskie programów zapobiegania utonięciom, gdzie jednym z kluczowych elementów powinna być powszechna nauka pływania. W tym aspekcie WOPR wystosowało do ustawodawcy apel o podjęcie działań w kierunku wprowadzenia do szkolnych programów edukacyjnych obowiązkowej nauki pływania.
Widząc w tych historycznych działaniach ONZ szansę na wprowadzenie programów edukacyjnych, prewencyjnych oraz zmian prawnych skutkujących zmniejszeniem liczby utonięć…
WOPR zwraca się do wszystkich organizacji i podmiotów, widzących możliwości wniesienia do prac nad programem i mających chęć dołożenia naszej polskiej cegiełki do międzynarodowych działań w zakresie zmniejszenia liczby utonięć, o przystąpienie do współpracy w ramach zobowiązania jakie w imieniu ILS podjął Prezydent Graham Ford w zakresie zwiększenia działań zapobiegających utonięciu we wszystkich regionach świata.
Chętnych do współpracy WOPR chciałby zaprosić na dzień 18 września 2021 roku na pilotażowe spotkanie w celu zapoznania z wytycznymi i zaleceniami ILS i WHO oraz powołania wspólnego zespołu do reprezentowania polskiego środowiska ratowników wodnych oraz ustalenia zasad i kierunków działania. Z uwagi na konieczność organizacji i logistyki takiego spotkania prosimy o zgłaszanie się przedstawicieli jednostek chętnych do wspólnej pracy do 20 sierpnia 2021 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w temacie „WDPD”. Będzie dużo pracy.  

 

APEL WOPR

 

 

  

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3