POWRÓT MISTRZÓW
czwartek, 23 września 2021 10:39

kadra ELC 2021W nocy w dniu 21 września 2021 roku wróciła z Castellon de la Plana (Hiszpania) z rozgrywanych tam Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym nasza Reprezentacja Narodowa. Siedmiodniowe zmagania przyniosły naszym WOPR-owcom jedenaście medali w tym trzy złote, pięć srebrnych i trzy brązowe. Obietnice Wojtka Kotowskiego na zgrupowaniu przedwyjazdowym, że tym razem chce sięgnąć po tytuł mistrzowski spełniły się trzykrotnie. Podobnie trzykrotnymi Mistrzami Europy zostali Hubert Nakielski i Czarek Kępa, Adam Dubiel dokonał tego dwukrotnie i raz wywalczył tytuł Wicemistrza, a Mateusz Szurmiej „tylko” raz przy czym „po drodze” ustanowił dwa rekordy świata w kategorii Masters (ratowanie 100 m w płetwach) z wynikiem 48,87, a kilka godzin potem 48,13 i mówi, że to nie jest jego ostatnie słowo. Poprawione zostały cztery rekordy Polski, a tytuły Wicemistrzów Europy (Open i Youth) wywalczyli: Paula Żukowska, Anna Karwowska, Justyna Potemka, Mateusz Grabski (2), Adam Wiśniewski, Kacper Mierzejewski (2), Radosław Rogoziński (2), Jan Ćwikliński.
Wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się i startowali w finałach swoich konkurencjach, a ponad połowa Reprezentacji wróciła z tytułami mistrzowskimi lub wicemistrzowskimi (niektórzy kilkukrotnymi).
Brawa dla zawodników, a podziękowania za ogrom pracy i gratulacje dla trenera Jarosława Gapskiego i ojca sukcesu Sławomira Juszkiewicza - Trenera Reprezentacji Narodowej.