wopr 1000x200 04

WARSZTATY DLA INSTRUKTORÓW PŁETWONURKOWANIA ORAZ DODATKOWE KWALIFIKACJE
piątek, 05 listopada 2021 08:27

krp deepKomisja Ratownictwa Podwodnego WOPR (KRP) rusza z projektem szkolenia, którego efektem będzie uzyskanie certyfikatów płetwonurkowania o jakich mowa w przepisach wskazujących dodatkowe kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym.
Głównym celem programu jest upowszechnienie możliwości uzyskania w ciągu całego roku certyfikatów spełniających wymagania obecnych przepisów i otwierających drogę do dalszej przygody z nurkowaniem. Pierwszy stopień YOUNG to umiejętności podstawowe jednakże umożliwiające zapoznanie się z tym rodzajem aktywności w ciągu jednego dnia w komfortowych warunkach i podjęcie decyzji czy iść dalej, głębiej.
Szkolenia prowadzone przez KRP są certyfikowane przez ILS/CMAS i po ich ukończeniu można ubiegać się o właściwe stopnie tych organizacji. Rozpoczęcie przygody z nurkowaniem to trzy nurkowania, zajęcia teoretyczne i złożenie egzaminu na certyfikat YOUNG. A potem … świat podwodny czeka. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych.
W tym celu WOPR nawiązał współpracę z Deepspot w Mszczonowie, najgłębszym (45,45 m) basenem w Europie. Pierwszym etapem tej współpracy jest szerokie przygotowanie kadry instruktorskiej do realizacji podstawowych programów KRP i samodzielnego prowadzenia szkoleń.
Właśnie w Deepspot KRP organizuje jednodniowe warsztaty dla instruktorów płetwonurkowania (kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) innych organizacji (PADI, CMAS, SSI, KDP i i innych) dostosowujące do samodzielnych szkoleń i egzaminowania pierwszych trzech stopni YOUNG. Dalsze szkolenia instruktorskie w systemie ILS/CMAS uprawniające do szkolenia i egzaminowania BASIC, ADVANCED, RESCUE i LIDER, wymagają - zarówno od instruktorów innych organizacji, jak i osób aspirujących do zostania szkoleniowcami płetwonurkowania w WOPR - zajęć metodycznych oraz ćwiczeń na wodach otwartych.
A więc, Koleżanki i Koledzy Instruktorzy … dajemy nura.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3