POT I WOPR RAZEM NA RZECZ TURYSTYKI WODNEJ
środa, 10 listopada 2021 17:27

PB101210 - wwwW środę 10 listopada 2021 roku w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak podpisali porozumienie o współpracy.
POT i WOPR będą łączyć siły w celu promocji i rozwoju turystyki wodnej w Polsce, w tym wspólnej organizacji i promocji wydarzeń turystycznych, rekreacyjnych, zawodów organizowanych w kraju oraz za granicą. Porozumienie ma również na celu kreowanie i promowanie bezpieczeństwa w turystyce, rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanice, jeziora, mariny, kąpieliska, rezerwaty przyrody na sezon letni i krótkie pobyty. Podmioty skupione będą również na rozmaitych formach wypoczynku nad wodą z walorami piękna Polski, uwzględniając walory i infrastrukturę rekreacyjno-sportową w Polsce.

Każdego roku miliony Polaków korzystają z wodnych atrakcji, jakie oferuje nasz kraj i jego uwarunkowania naturalne. Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, o tym, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach. Jest mi niezmiernie miło, że podpisaliśmy to porozumienie. Dzięki niemu będziemy jeszcze ściślej współpracować przy planowanych projektach – powiedział prezes POT Rafał Szlachta.
Ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę aktywną wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania będą dotyczyły także Mobilnego Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR będzie prezentować animacje i stanowisko edukacyjne. We współpracę w tym zakresie wpisuje się wypowiedziane przez Prezesa WOPR motto Ratowników WOPR „ … by inni mogli żyć …”
Postanowienia umowy przewidują również kontynuację kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowanej do dzieci, młodzieży, pedagogów, rodzin z dziećmi na rok 2022.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3