ORANGE CUP Z SUKCESAMI
środa, 01 grudnia 2021 13:17

orange cupW dniach 27 - 28 listopada, jak co roku, w holenderskim Amersfoort rozegrane zostały klubowe zawody w sportowym ratownictwie wodnym „Orange Cup 2021” Startowało 60 drużyn z 11 państw i była to ostatnia możliwość uzyskania czasów kwalifikacyjnych na przyszłoroczne World Games 2022, które odbędą się w lipcu w Birmingham (USA). Z Polski udział wzięły drużyny Dolnośląskiego WOPR, Śląskiego WOPR, CKS Szczecin i seniorzy z Reprezentacji Narodowej. Sztafeta męska naszej Reprezentacji uzyskała już wystarczające czasy w trzech konkurencjach już w Hiszpanii we wrześniu i pięcioosobowy zespół kwalifikuje się w ósemce najlepszych drużyn świata. Teraz o możliwość wyjazdu walczyły kobiety. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Mateusz Szurmiej - złoty, Adam Dubiel, Paula Żukowska, Mateusz Szurmiej - srebrne, Konrad Rogoziński (2), Radosław Rogoziński, Alicja Tchórz brązowe. Z kolei w konkurencjach sztafet panowie wywalczyli srebro, a kobiety (zespół dolnośląski) złoto i brąz. Bardzo dobre wyniki kobiet są wyższe niż wymagane czasy kwalifikacyjne TWG i mamy nadzieję, że będą wystarczające do zakwalifikowania się do pierwszej ósemki świata.

Na Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w Kościerzynie w dniach 10 - 12 grudnia będzie więc można popatrzyć i pościgać się z najlepszymi.

Podczas zawodów w Holandii padły dwa Rekordy Polski: Dominik Kosowski w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem w kategorii junior młodszy ustanowił czas 1:00,40, a w kategorii open Alicja Tchórz w konkurencji 50 m holowanie manekina. Czas jaki uzyskała Alicja - 00;36,17 - kwalifikuje do pretendowania do startu w TWG jednak światowa czołówka w tej konkurencji na razie jest lepsza. Ale ratowniczki - teraz na czele z Alicją - gonią.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3