WOPR DLA UKRAINY

logo wopr ukraina

 

APEL

WOPR DLA UKRAINY

W związku z sytuacją na wschodniej granicy Polski, wywołaną toczącą się w Ukrainie wojną, do naszego kraju napływają tysiące uchodźców, a Ukraina potrzebuje wsparcia materiałowego i humanitarnego. Do pomocy stają również Członkowie WOPR.
W województwach lubelskim i podkarpackim gromadzone są środki (żywność, woda, sprzęt medyczny, ubrania), które następnie są dystrybuowane do Ukrainy. Koordynator naszych działań, wiceprezes ZG WOPR Piotr Synowiec, współpracując z administracją publiczną, ma na miejscu do dyspozycji magazyny oraz niezbędną infrastrukturę transportową.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zwraca się do wszystkich członków o wsparcie jednostek WOPR, które podejmują działania związane z tą pomocą, a jednostki WOPR o kontakt z koordynatorem WOPR szczególnie poprzez aplikacje Facebook i Messenger

„WOPR dla Ukrainy”

(https://www.facebook.com/WOPR-dla-Ukrainy-112095354738789/)

 

i ustalenie na bieżąco zasad, formy, wielkości i warunków wsparcia. Jednocześnie WOPR apeluje o niepodejmowanie przez jednostki WOPR działań bez wcześniejszej koordynacji. Mogą one wprowadzać niepotrzebny zamęt i bałagan.
W miastach, powiatach, województwach prosimy kontaktować się z lokalnymi przedstawicielami administracji, organizacjami lub przedsiębiorcami, którzy posiadają siły i środki transportowe mogące zebrany asortyment dostarczyć w miejsca dystrybucji przy granicy.
Wolontariusze są potrzebni nie tylko na granicy. Transporty uchodźców docierają w głąb kraju, gdzie należy się nimi zająć, pomóc w tej tragicznej sytuacji oraz - szczególnie dzieciom i młodzieży - zapewnić normalność. Prosimy o rozważenie włączenia ich do działalności, jaką jednostki WOPR na co dzień prowadzą w obszarze edukacji czy profilaktyki. Niech dzieci zapomną ten koszmar.
Mamy nadzieję, że wojna, która toczy się tuż obok nas i dotyka sąsiedni naród, którego obywatele obok nas, w Polsce, mieszkają, pracują, są ratownikami, WOPR-owcami, zakończy się jak najszybciej, powróci spokój i Wolna Ukraina.      

                                                              WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3