BŁĘKITNI AKTYWNI
piątek, 11 marca 2022 13:58

Aktywni BłękitniRozpoczyna się kolejna edycja kampanii edukacyjnej prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Państwowe Wody Polskie „Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni”. Projekt skierowany do szkół podstawowych, które chcą promować szeroko rozumianą edukację wodną w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obok Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Sekcji Polskiej International Police Association (IPA) jest patronem tej kampanii.
W dniu 10 marca 2022 roku w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury na zaproszenie i z udziałem Sekretarza Stanu Marka Gróbarczyka, Podsekretarza Stanu Grzegorza Witkowskiego, Zastępcy Prezesa PP Wody Polskie Krzysztofa Wosia oraz Prezydenta Sekcji Polskiej IPA Piotra Wójcika odbyło się spotkanie, w którym przedstawiciele WOPR rozpoczęli rozmowy o szeroko rozumianej prewencji i edukacji na obszarach administrowanych przez PP Wody Polskie.
Uzgodniono, że w ramach projektu, Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, które realizują ten program z ramienia Wód Polskich, są gotowe do nawiązania kontaktu z jednostkami WOPR, aby wzbogacić zajęcia edukacyjne o pogadanki, pokazy, czy prezentacje w zakresie naszych działań. Zajęcia mogą być organizowane również w formie on-line.
Informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej Wód Polskich, a jednostki wojewódzkie WOPR otrzymają bezpośrednie kontakty do koordynatorów w poszczególnych RZGW

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3