PAN TADEUSZ - ZAŁOŻYCIEL WOPR
czwartek, 24 marca 2022 22:40

T.Olszański orderW dniu dzisiejszym miałem wielki zaszczyt i honor zawiesić na szyi jednego z „Ojców Założycieli” Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego najwyższe odznaczenie -  Order Błękitnego Krzyża WOPR. 
Tadeusz Olszański - bo o nim mowa - w latach sześćdziesiątych dziennikarz sportowy Sztandaru Młodych, był pomysłodawcom utworzenia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Był też - jak tam mówi: młody dziennikarz spośród doświadczonych ratowników wodnych - członkiem pierwszego zarządu naszej organizacji.
Wybitny dziennikarz sportowy, uznany za najlepszego dziennikarza sportowego okresu 1921 - 2021, autor wielu publikacji, książek i audycji radiowych jest z duszy i przekonania WOPR-owcem.
T.Olszański akt nadaniaZ wielką estymą w imieniu całej WOPR-owskiej społeczności, wszystkich, którzy czują się WOPR-owcami, ratownikami wodnymi, uścisnąłem dłoń człowieka który swoim działaniem hartem ducha i nieustępliwością doprowadził do utworzenia WOPR, a odznaczenie przyjął z wielką skromnością i jak powiedział - z wdzięcznością.
Podczas kilku ostatnich spotkań opowiadał o kłopotach tamtych lat, o historii ale i o teraźniejszości. Zna problemy społeczności ratowniczej, pamięta i wspomina wszystkich prezesów, a szczególnie interesują go obecne osiągnięcia sportowe bo, jak zauważył - w końcu dziennikarz sportowy - zbyt mało się o tym mówi.
Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną Pan Tadeusz nie może osobiście uczestniczyć w uroczystościach 60-lecia WOPR ale będzie z nami duchem. Poprosił o przekazanie kilku słów i … umówił się na kolejne spotkanie.
Panie Tadeuszu. Od WOPR, od ratowników wodnych, od wszystkich wodniaków - 100 lat.  

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3