ŻYCZENIA Z OKAZJI 60-LECIA WOPR
wtorek, 29 marca 2022 12:10

mm list

Szanowni Państwo

dzisiejszy jubileusz 60-lecia powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  to wyjątkowe święto tych, którym przyświeca idea niesienia bezinteresownej pomocy osobom narażonym na utratę nie tylko zdrowia ale i życia. To spotkanie ingerujące przedstawicieli tego liczącego ponad 100 tysięcy osób stowarzyszenia. Dziękując za zaproszenie, pragnę przekazać wszystkim zgromadzonym tutaj, w Bydgoszczy, zapewnienie o mojej pamięci oraz serdeczne pozdrowienia.

Wypowiadając słowa ratowniczej przysięgi, ślubujecie Państwo, że „dopóki zdrowia i sił wystarczy” rzetelnie i profesjonalnie wypełniać będziecie powierzoną misję. Misję, która nierzadko przecież oznacza bezinteresowne narażanie własnego życia, by ratować życie drugiego człowieka. To postawa, która dowodzi Państwa poświęcenia i niezachwianego poczucia służby innym. Dziękuję więc za skuteczność, oddanie i godną najwyższego uznania odwagę.

Szanowni Państwo

z okazji 60-lecia istnienia Wodnego Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego proszę przyjąć wyrazy najwyższego uznania. Składam również serdeczne gratulacje wyróżnionym podczas tej uroczystości Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Jestem przekonany, że dotychczasowe osiągnięcia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego związane nie tylko z bezpośrednią ochroną ludzkiego życia i zdrowia, ale także - między innymi - te dotyczące edukacji na rzecz bezpiecznego korzystania z plaż i akwenów wodnych, będą dla Państwa inspiracją do podejmowania kolejnych, równie ambitnych wyzwań w służbie drugiemu człowiekowi. Życzę Państwu wielu sukcesów, a także wszelkiej zawodowej i osobistej pomyślności.

Z wyrazami uznania

Mateusz Morawiecki 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3