SERC - SYMULOWANE DZIAŁANIA RATOWNICZE
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 09:05

SERC competitionSymulowane działania ratownicze to jedna z pięciu dyscyplin ratowniczych (obok konkurencji basenowych, oceanicznych, IRB i łodzi ratowniczych) sklasyfikowana przez ILS, w której rozgrywane są zawody rangi mistrzostw świata i poszczególnych kontynentów. Obecnie wkracza też do polskich realiów.
SERC (Simulated Emergency Response Competition) sprawdza w czasie 2 minut umiejętność oceny sytuacji, wiedzę, inicjatywę i umiejętności zespołowego działania czterech ratowników oraz stosowane przez nich techniki ratownicze w symulowanej sytuacji, nieznanej im przed startem.
Zespoły odizolowane od siebie, otrzymują bezpośrednio przed startem taki sam scenariusz i są oceniane przez tych samych sędziów.
SERC są prowadzone bez kategorii męskich i żeńskich - zespoły mogą być w dowolnej kombinacji mieszane. Konkurencje mogą odbywać się w różnych konfiguracjach. Na basenie krytym, odkrytym, na wodach otwartych („wet” SERC), a także wykraczać poza środowisko wodne („dry” SERC). Zawodnicy startują bez żadnego swojego sprzętu lecz mogą natomiast wykorzystywać wszystko co znajduje się w strefie wskazanej w scenariuszu sytuacji.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3