GRAND PRIX POLSKI 2022 – RUNDY WIOSENNE
czwartek, 28 kwietnia 2022 15:04

Grand Prix Polski w RWDwie wiosenne rundy zawodów z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyły się w Warszawie (27 marca) i Kędzierzynie-Koźlu (23 kwietnia). Warszawa ugościła ratowników na obiekcie OSiR Ochota, a Kędzierzyn-Koźle na pływalni MOSiR.
Obie imprezy odbyły się pod honorowymi patronatami władz samorządowych: Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy Doroty Stegienki i Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. W otwarciu zawodów ze strony WOPR uczestniczyli Prezes Zarządu Głównego WOPR Paweł Błasiak i Przewodniczący Komisji ds. Sportu Dariusz Małkowski. W wiosennych rundach wzięło udział 231 w Warszawie i 128 w Kędzierzynie-Koźlu ratowniczek i ratowników z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a w Kędzierzynie-Koźlu ustanowiono trzy rekordy Polski. Karolina Faszczewska (CKS Szczecin) w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 35,10 s. oraz Natalia Pasek (WOPR Ruda Śląska) w konkurencji 100 m ratowanie z pasem z czasem 1.02.75 ustanowiła dwa rekordy kraju w kategorii junior i open.
Zawody były okazją do przeprowadzenia CSS WOPR Sędziów zawodów WOPR. Szkolenie prowadzili sędziowie międzynarodowi ILS klasy „A” i „B”.
Przypominamy sędziom „nieaktywnym” o możliwości odnowienia swoich uprawnień i przystąpienia w przyszłości do dalszych szkoleń sędziowskich (międzynarodowych i krajowych) Niebawem na stronie internetowej WOPR ukaże się aktualny wykaz sędziów zawodów WOPR na pływalni. (National Referee Pool „C”).

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3