wopr 1000x200 04

REKORDY POLSKI W WARSZAWIE
poniedziałek, 20 marca 2023 15:31

gp war picPierwsza rundaGrand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym za nami. Nie odbyło się bez trudności technicznych wymuszonych czasem i liczbą zawodników (jedna konkurencja została odwołana) ale jak na początek sezonu poszło wspaniale. W klasyfikacji generalnej Open wśród kobiet zwyciężyła Alicja Tchórz (Wrocław), przed Karoliną Faszczewską (Szczecin) i Weroniką Markiewicz (Gdańsk), a wśród mężczyzn Radosław Rogoziński przed Mateuszem Grabskim (obaj ze Szczecina) i Adamem Dubielem (Poznań).
Padło aż osiem Rekordów Polski: w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina drużyna CKS Szczecin (1:33,11), na 200 m z przeszkodami Alicja Tchórz (2:07,46), 50 m holowanie manekin wśród kobiet Karolina Faszczewska w kat. Open (0:35,08) i Weronika Markiewicz w kat. junior (0:36,44), a wśród mężczyzn w kat. Open Radek Rogoziński (0:28,07) i kat. Junior młodszy Tobiasz Staszkiewicz (0:32,46), 100 m ratowanie manekina w płetwach w kat. junior Dominik Kosowski (0:51,10), a w kat. junior młodszy Wiktoria Żemojdzin (1:01,72). Zawody były praktycznym zwieńczeniem kolejnego szkolenia dla sędziów międzynarodowych ILS, a praca naszych arbitrów była kontrolowana przez dwoje członków Komisji sportu ILSE, w tym Iana Hutchkins’a, który na Mistrzostwach Europy Juniorów w sierpniu w Gorzowie Wielkopolskim będzie w konkurencjach basenowych pełnił rolę Sędziego głównego.
Dziękujemy Dzielnicy Bielany, CRS Bielany i LIX LOMS „Kusy” za współpracę. Warto dodać, że podczas ceremonii otwarcia Burmistrz Dzielnicy Pan Grzegorz Pietruczuk zobowiązał się – jak podkreślił” „jak tylko ratownicy będą chcieli” – do corocznej współpracy w organizacji takich zawodów. Świetnie i z obietnicy na pewno skorzystamy.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3