WALNE ZGROMADZENIE WHO W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
czwartek, 01 czerwca 2023 14:30

wha logs29 maja 2023 r. w Genewie, 76. Walne Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHA) przyjęło swoją pierwszą w historii rezolucję w sprawie zapobiegania utonięciu - „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu” (tekst oryginalny).
Każdego roku w wyniku utonięcia umiera blisko ćwierć miliona osób. Najwyższe wskaźniki na świecie występują wśród dzieci w wieku 1–4 lat, a następnie dzieci w wieku 5–9 lat, szczególnie w społeczeństwach znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
W celu zmniejszenia ryzyka utonięcia WHA wzywa państwa członkowskie do opracowania i wdrożenia programów, zapewnienia planowania w wielu sektorach oraz promowanie zapobiegania utonięciu poprzez zaangażowanie społeczności, budowanie potencjału i współpracę międzynarodową. WHA zwróciło się do rządów i ich partnerów o przyspieszenie działań na rzecz zapobiegania utonięciu do 2029 r.
WHO przygotuje raport o stanie zapobiegania utopieniom, a wszystkie 194 państwa członkowskie zostaną zaproszone do udziału w tej ocenie. Raport ma na celu dostarczenie informacji, które pomogą wdrożyć tanie i skuteczne działania zapobiegające utonięciu, zalecane przez WHO.

 

 

Rezolucja „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu (tłumaczenie)

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3