TRZY DNI MISTRZOSTW ZA NAMI
środa, 23 sierpnia 2023 08:48

 

eylc 3 dni logsW dniu wczorajszym zakończyła się w Gorzowie Wielkopolskim pierwsza, basenowa część Mistrzostw Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym. Po konkurencjach SERC, rozegranych pierwszego dnia, w których zwyciężyła drużyna Niemiec, przed Włochami i Francją przyszła kolej na ściganie. W dwa dni rozegrano eliminacje i finały jedenastu konkurencji basenowych. Dwudziestu siedmiu sędziów krajowych i międzynarodowych oceniało zmagania piętnastu drużyn. Już pierwszego dnia na podium dwukrotnie stanęli Polacy zdobywając tytuły wicemistrzów Europy. W stafecie 4 x 50 m z przeszkodami Maksymilian Topolnicki, Maciej Leszczyński, Miłosz Mądrzak i Dominik Kosowski poprawiając Rekord Polski (na 1:43,60), ulegli o niecałą długość przedramienia tylko Włochom, a w konkurencji 100 m ratowanie z pasem w płetwach Dominik Kosowski sięgnął po swoje drugie srebro. Wyprzedził go jedynie Tom Durager (Francja) łamiąc barierę 50 sekund i ustanawiając wynikiem 0:49,97 nowy Rekord Świata.
Drugiego dnia sztafeta męska w składzie Maksymilan Topolnicki, Tobiasz Staszkiewicz, Kacper Wróblewski i Dominik Kosowski wywalczyła brązowy medal w konkurencji 4 x 25 holowanie manekina. Kilkukrotnie zabrakło kilkunastu centymetrów do medalu ale w tym roku Włosi na basenie wyczesywali.
Brawo dla całej reprezentacji za pierwszą część zawodów. Brawo dla trenerów.

W konkurencjach basenowych, oprócz wspominanego wyniku jaki ustanowił Francuz padły jeszcze cztery Rekordy Świata. Pierwszego dnia drużyna z Niemiec w sztafecie mieszanej 4 x 50 Super ratownik w składzie Magdalen Benzmuller, Lena Oppermann, Felix Hofmann i Devin Kaethe uzyskała czas 1:50,13, a następnie Lena Oppermann w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach osiągnęła rezultat 0:58,33. W drugim dniu rekordy ustanawiali Włosi w sztafecie 4 x 25 holowanie manekina. Zespół kobiet w składzie Gulia Piovani, Chiara Costagli, Ilaria Cipoletti i Martina Laurenti z czasem 1:21,21 i mężczyźni Diego Ferrari, Andrea Borona, Matteo Belloli i Andrea Dallari z czasem 1:08,88
Dziękujemy gościnnemu Gorzowowi Wielkopolskiemu, a za wspaniałą atmosferę zawodów i współpracę Pani Prezes Joannie Kasprzak – Perek i pracownikom pływalni „Słowianka”
Dziś przenosimy się do Miasta Gwiazd – Międzyzdrojów.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3