wopr 1000x200 04

WOPR W PRACY DOKTORSKIEJ
poniedziałek, 22 stycznia 2024 10:15

jarosłąw zwierzyna dok logsPo raz kolejny, tym razem Prezes Śląskiego WOPR, Instruktor WOPR Jarosław „Zwierzu” Zwierzyna odebrał obroniony ponad rok temu, w grudniu 2022 roku w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego dyplom doktorski.
Jego dysertacja zatytułowana „Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym Rzeczypospolitej Polskiej” wskazywała, WOPR jako źródło technik i taktyki działań ratowniczych, z których część można zaimplementować do innych służb pomimo różnic w ich systemie działania czy strukturze. Ratownictwo wodne w ksrg – jako część ratownictwa technicznego – jest niewielkim fragmentem jaki jednostki systemu muszą podejmować w wypadku braku podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego, które jako jedyne posiadają ustawowe uprawnienia do prowadzenia działań ratowniczych na obszarach wodnych. Jest więc nader istotne, aby współpraca tych dwóch obszarów stała na wysokim poziomie co zapewni skuteczną i systemowo jednolitą pomoc poszkodowanym.
Praca wykonana na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie KA, a recenzowana została przez prof. dr hab. Kubę Jałoszyńskiego (WSPol) i prof. ucz. dr hab. Aleksandre Skrabacz (WAT).
Kolejny szczebel kariery za Jarosławem, kilka przed nim.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3