ORGANIZACJA ZAWODÓW RATOWNICZYCH
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:54

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe stoi na stanowisku, że zawody ratownicze, jako element szkolenia i pozytywnej rywalizacji ratowników są jednym z elementów doskonalenia naszych działań oraz konsolidują środowisko ratownictwa wodnego. W związku z tym wszelkie inicjatywy jednostek o zasięgu lokalnym miejskim, powiatowym czy wojewódzkim, WOPR w pełni popiera i w takich przypadkach – zgodnie z decyzjami władz WOPR – zachęca do korzystania z loga i nazwy naszej organizacji.

Niniejszym informujemy, że żaden podmiot zewnętrzny ani jednostka WOPR nie zgłosiła chęci organizacji jakichkolwiek zawodów o zasięgu krajowym w roku 2015 z wyłączeniem Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Wrocław – czerwiec 2015) i Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym (Płock – grudzień 2015). Powoływanie się na WOPR jako organizatora innych zawodów, informacja o wyłanianiu kadry Polski czy reprezentacji WOPR, jest nadużyciem, wprowadzaniem ratowników w błąd i realizacją niejasnych interesów. Jeżeli do tego celu wykorzystane są nazwa i znak towarowy WOPR, nasza organizacja wystąpi z roszczeniem.

Zgonie z zasadami międzynarodowymi, jakimi kieruje się International Life Saving Federation, WOPR jest jedyną organizacją w Polsce uprawnioną do reprezentowania ILS we wszystkich sprawach łącznie z organizacją zawodów sportowych  zakresie sportowego ratownictwa wodnego.

 

 

Z przykrością konstatujemy, że w dalszym ciągu są osoby, które nie przyjmując zmian jakie zaszły blisko rok temu w WOPR oraz lekceważąc prawo i ustalenia organizacji międzynarodowych, których WOPR jest członkiem, wykorzystują znak i nazwę WOPR do własnych celów i promowania prywatnych firm nie współpracujących z WOPR.

Pomimo takich zachować byłych i obecnych członków WOPR, Komisja ds. Sportu zachęca ratowników do udziału we wszystkich formach zdrowej rywalizacji, trzyma kciuki za WOPR-owców i promuje sport ratowniczy, jednak zastrzega, że nieprawdziwe informacje podawane przez organizatorów mogą przyczynić się do rozczarowania uczestników i fonalisów – czego chcielibyśmy uniknąć.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3