ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
czwartek, 03 września 2015 11:54

wstazka

W dniu 30 sierpnia 2015 roku odszedł na wieczną wachtę członek Kapituły Odznaczeń Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Kol. Kazimierz Szlasa. Członek WOPR od  1967 roku, Instruktor WOPR od 1979 roku (nr 497), trener pływania I klasy, wychowawca setek zawodników i ratowników. Wieloletni organizator zawodów, w tym współorganizator Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w roku 1983. Autor publikacji o pływaniu i ratownictwie wodnym. Instruktor szkoleń centralnych w Tamie. Pełnił funkcje we władzach wojewódzkich i terenowych WOPR na Mazowszu i w Warszawie. W bieżącym roku został powołany do składu Kapituły Odznaczeń WOPR. Odznaczony Złotą Honorową Odznaką WOPR „Za zasługi z wieńcem laurowym”, odznaką „Zasłużony Ratownik” i „Zasłużony Instruktor”.

Całe życie pracował jako ratownik wodny na pływalniach, kąpieliskach śródlądowych i nadmorskich zarówno w kraju, jak i za granicą. Do ostatniego dnia czuwał nad bezpieczeństwem innych.

Cześć jego pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 11.09.2015 roku o godz. 11.20 w kościele Św. Wincentego (drewniany) na Bródnie. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

 

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

  

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3