wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
POWÓDŹ 2024 - PIERWSZA LINIA FRONTU
czwartek, 10 października 2024 18:39

red white clean  corporate suicide awareness statistics  facts instagram  20241010 105222 0000

364 ratowników WOPR przybyło, aby nieść pomoc ludziom zagrożonym utratą życia podczas gwałtownej powodzi, która we wrześniu nawiedziła południowo-zachodnią część Polski. Dzięki naszej szybkiej reakcji i profesjonalnym umiejętnościom zdobytym na szkoleniach na wodach szybkopłynących i powodziowych możliwa była szybka i skuteczna pomoc.
Ratownicy WOPR, wolontariusze, jechali do działań, często finansując wyprawy z własnych środków. W akcji przepracowali ponad 25 000 roboczogodzin, przy założeniu 12-godzinnego odpoczynku na dobę – w rzeczywistości było tego wolnego czasu znacznie mniej. Ci zdeterminowani i niestrudzeni ochotnicy, wyposażeni w 96 pojazdów terenowych, 74 jednostki pływające, w tym dwie amfibie i airboat, 23 skutery wodne z platformami ratowniczymi oraz specjalistyczne drony z kamerami termowizyjnymi, podjęli się niezwykle trudnych zadań ratowniczych.
Skutecznie operowali w najtrudniejszych, często niedostępnych miejscach, ratując życie w dynamicznie zmieniających się warunkach. Zespoły wyposażone dodatkowo w agregaty, motopompy, osuszacze, sprzęt alpinistyczny, apteczki R1 i koce termiczne, wykonywały wszechstronne działania ratownicze i wspierały mieszkańców dotkniętych przez żywioł.
Umiejętności zdobyte na CSS WOPR oraz doświadczenie z lat 1997 i 2010 przyniosły szybkie i dobre efekty. System szkolenia ILS, daleko wykraczający poza „Ramowy program”, bezinteresowność, determinacja i systemowe działanie WOPR pokazały, że mimo postępującej komercjalizacji ratownictwa wodnego, to właśnie w takiej organizacji jest potencjał do skutecznych i szybkich działań w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie klęski powodzi.
Słowa uznania za tempo i profesjonalizm działań WOPR wpłynęły z International Life Saving Federation, podkreślając globalne znaczenie i jakość działań polskich ratowników.
Po zakończeniu szybkiej i dynamicznej akcji ratunkowej, WOPR-owcy wracają do codziennych obowiązków – szkół, uczelni, do pracy w urzędach i przedsiębiorstwach. Jednak ich wkład w ratowanie życia nie może zostać zapomniany – to między innymi dzięki nim setki ludzi nie poniosło uszczerbku na życiu lub zdrowiu w obliczu żywiołu.

 

 
EGZAMINY ILS K9
piątek, 04 października 2024 09:35

kawa lustro logsCentralnym Szkoleniem Specjalistycznym ILS K9 i egzaminami na najwyższy stopień „Międzynarodowy Pies Ratowniczy ILS K9” i trzeci poziom „Partner ILS K9” zakończył się sezon szkoleń wodnych dla psów ratowniczych i ich przewodników.
Kajo - na stopień międzynarodowy - oraz Diver - Junior i Moosey - na poziom trzeci - zdały wyśmienicie. Zima to czas ćwiczeń i przygotowania na kolejne sprawdziany i kwalifikacje do pracy, a potem kolejny letni sezon na obszarach wodnych.
Zadania, jakie podczas egzaminów ILS K9 są układane dla zespołów, to symulacje prawdziwych sytuacji z jakimi mierzą się ratownicy wodni podczas pełnienia dyżurów nad wodą oraz symulacje akcji ratowniczych w których pies, jest pomocą i częścią zespołu ratowniczego.

Gratulacje dla nowych „Partnerów”, a szczególne gratulacje dla pierwszego w Polsce zespołu ratownik-pies, który uzyskał najwyższy poziom wyszkolenia ILS K9.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 259

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO
  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3