KOMUNIKATY
ONZ W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
wtorek, 04 maja 2021 09:04

ONZ LOGOW dniu 28 kwietnia 2021 roku na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ przyjęta została Rezolucja Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w sprawie zapobiegania utonięciom. Jest to historyczna chwila dla międzynarodowej społeczności organizacji ratowniczych i znak, że ONZ jest głęboko zaniepokojona faktem, że utonięcie było przyczyną ponad 2,5 miliona zgonów w ostatniej dekadzie. ILS - słowami jej Prezydenta Grahama Forda AM -  z zadowoleniem przyjmuje rezolucję ONZ i wyraża ogromną wdzięczność wszystkim narodom, które wspierały jej powstanie.

Rezolucja zachęca Światową Organizację Zdrowia (WHO) do wspierania państw członkowskich w ich wysiłkach na rzecz zapobiegania utonięciom oraz do koordynowania działań w ramach systemu ONZ, a państwa członkowskie ONZ do opracowania programów zapobiegania utonięciom zgodnie z zaleceniami WHO.

„ILS zobowiązuje się do współpracy z WHO, agencjami ONZ, w tym UNICEF w celu podniesienia świadomości na temat utonięć i zwiększenia działań zapobiegających utonięciu we wszystkich regionach świata” - powiedział Prezydent ILS Graham Ford AM. WOPR zachęca do zapoznania się z rezolucją i w miarę możliwości uwzględnienia jej zaleceń w planach jednostek WOPR (ILS news tutaj).

Dzień 25 lipca każdego roku został ogłoszony „Światowym Dniem Zapobiegania Utonięciom”

Więcej…
 
GRAND PRIX POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM 2021 – KATOWICE
poniedziałek, 03 maja 2021 03:21

GP W RATOWNICTWIE WODNYMW dniu 8 maja 2021 roku o godz. 10:00 (akredytacja 7:20) rozpoczną się zawody kolejnej tury Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Tym razem najlepsi zawodnicy spotkają się w Katowicach na basenie Burowiec. Organizatorem jest Śląskie WOPR, a Prezydent Miasta Katowice objął imprezę honorowym patronatem.
 
Szczegóły w zakładce
Sport, zgłoszenia do pobrania tradycyjnie dostępne na stronie: www.megatiming.pl. Zapraszamy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 131

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3