KOMUNIKATY
POWRÓT MISTRZÓW
czwartek, 23 września 2021 10:39

kadra ELC 2021W nocy w dniu 21 września 2021 roku wróciła z Castellon de la Plana (Hiszpania) z rozgrywanych tam Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym nasza Reprezentacja Narodowa. Siedmiodniowe zmagania przyniosły naszym WOPR-owcom jedenaście medali w tym trzy złote, pięć srebrnych i trzy brązowe. Obietnice Wojtka Kotowskiego na zgrupowaniu przedwyjazdowym, że tym razem chce sięgnąć po tytuł mistrzowski spełniły się trzykrotnie. Podobnie trzykrotnymi Mistrzami Europy zostali Hubert Nakielski i Czarek Kępa, Adam Dubiel dokonał tego dwukrotnie i raz wywalczył tytuł Wicemistrza, a Mateusz Szurmiej „tylko” raz przy czym „po drodze” ustanowił dwa rekordy świata w kategorii Masters (ratowanie 100 m w płetwach) z wynikiem 48,87, a kilka godzin potem 48,13 i mówi, że to nie jest jego ostatnie słowo. Poprawione zostały cztery rekordy Polski, a tytuły Wicemistrzów Europy (Open i Youth) wywalczyli: Paula Żukowska, Anna Karwowska, Justyna Potemka, Mateusz Grabski (2), Adam Wiśniewski, Kacper Mierzejewski (2), Radosław Rogoziński (2), Jan Ćwikliński.
Wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się i startowali w finałach swoich konkurencjach, a ponad połowa Reprezentacji wróciła z tytułami mistrzowskimi lub wicemistrzowskimi (niektórzy kilkukrotnymi).
Brawa dla zawodników, a podziękowania za ogrom pracy i gratulacje dla trenera Jarosława Gapskiego i ojca sukcesu Sławomira Juszkiewicza - Trenera Reprezentacji Narodowej.

 

Więcej…
 
LIII SEJMIK POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO
wtorek, 21 września 2021 06:06

PZZ LOGOW dniu 19 września 2021 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się pięćdziesiąty trzeci sprawozdawczo - wyborczy Sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego. Na zaproszenie władz związku, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podczas obrad reprezentował Prezes Zarządu Głównego.
Polski Związek Żeglarski, obok Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego i ostatnio Polskiego Związku Kajakowego, jest jedną z ważniejszych organizacji w zakresie promocji i edukacji bezpiecznego przebywania na obszarach wodnych. Standardy bezpieczeństwa w żeglarstwie sportowym, rekreacyjnym oraz podczas szkolenia realizowanego przez instruktorów i nauczycieli żeglarstwa PZŻ powinny być stosowane przez większość podmiotów prowadzących szkolenia i egzaminy na patenty.
Stosowanie standardów bezpieczeństwa podczas żeglowania, a szczególnie żeglowania rekreacyjnego, turystycznego były tematem rozmowy Prezesa WOPR z ponownie wybranym na tę funkcję Prezesem PZŻ Tomaszem Chamerą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 140

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3