KOMUNIKATY
SĘDZIOWIE WOPR NA LWC 2024 AUSTRALIA
wtorek, 03 października 2023 09:43

gold coast logsZ przyjemnością informujemy, że czworgu członkom WOPR, Marcie Kosowicz, Adzie Błasiak, Grzegorzowi Koniecznemu i Annie Błasiak na wniosek Komitetu organizacyjnego LWC 2024 Komisja Sportu ILS udzieliła rekomendacji i powołała w skład międzynarodowej kadry sędziowskiej na Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym 2024, które odbędą się w Gold Coast w Australii w dniach 23 sierpnia – 8 września 2024 roku.
Wszystkie powołane osoby posiadają międzynarodową klasę sędziego „B” w konkurencjach basenowych i oceanicznych, przy czym Grzegorz jest ponadto sędzią najwyższej klasy „A” w konkurencjach basenowych, a Ada i Anna są również sędziami w konkurencjach SERC.
Cieszy fakt, że w tak dużej konkurencji (blisko trzech sędziów aplikujących na jedno miejsce) aż cztery powołania przypadły dla sędziów z WOPR.
Przypominamy również wszystkim sędziom (krajowym i międzynarodowym), że jednym z warunków utrzymania ważności licencji sędziego na kolejny rok kalendarzowy 2024, jest - co najmniej raz w roku 2023 - pełnienie funkcji sędziego na zawodach organizowanych w ramach krajowego współzawodnictwa sportowego WOPR. Są to letnie i zimowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych, Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, Puchar Polski, cykl zawodów Grand Prix Polski oraz te zawody, które otrzymały rekomendację WOPR. W innym wypadku niezbędne jest zaliczenie szkolenia uzupełniającego jakie będzie organizowane przez WOPR w grudniu po ostatnich zawodach.    

 
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ ZAŁOŻYCIEL WOPR
poniedziałek, 25 września 2023 12:22

OlszańskiZ żalem zawiadamiamy, że w wieku 94 lat odszedł na wieczną wachtę, założyciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, autor nazwy naszej organizacji Tadeusz Arpad Olszański.
Wielki człowiek z wielkim sercem. Dziennikarz sportowy, piewca czystego sportu, laureat nagrody Fair Play UNESCO. Pracował między innymi w „Sztandarze Młodych”, „Sportowcu”, „Dookoła Świata”, w „Polityce”.
Główny pomysłodawca WOPR i członek pierwszego zarządu organizacji. Pasjonat sportu. Z wielkim zainteresowaniem śledził osiągnięcia sportowe naszych ratowników.
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
Kawaler Orderu Błękitnego Krzyża WOPR.
Spoczywaj w spokoju…

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 29 września 2023 r. o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 225

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3