KOMUNIKATY
CSS WOPR - SZKOLENIA LODOWE
sobota, 06 lutego 2021 22:50

KWZ uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne w jednostkach WOPR odbywają się szkolenia doskonalące z zakresu technik ratowniczych stosowanych na obszarach wodnych pokrytych lodem. Mają one charakter warsztatów, ćwiczeń lub nauki obsługiwania posiadanego sprzętu na danym akwenie.

Na najbliższe dwa weekendy (13-14 i 20-21 luty) zostały zgłoszone i otrzymały rekomendację Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR dwa szkolenia z tego zakresu realizowane na Mazowszu (szczegóły tutaj).

Ratowników zapraszamy do wzięcia udziału, szczególnie, że posiadanie Certyfikatu CSS WOPR z zakresu ratownictwa lodowego (co najmniej poziom „A”) jest wymogiem uczestnictwa w szkoleniach SRW i I WOPR, a jednostki WOPR zapraszamy do organizacji rekomendowanych szkoleń. Poprzednie CSS WOPR z zakresu ratownictwa lodowego (poziom „A”) zostało zrealizowane przez WOPR Błonie w dniu 24 stycznia.

Programy CSS WOPR można znaleźć w zakładce Edukacja/Centralne szkolenia specjalistyczne/Programy centralnych .…

 
ZAJĘCIA SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY
poniedziałek, 01 lutego 2021 09:05

SOWA MADRA

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jako członek International Life Saving Federation (ILS) w rozumieniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnie 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 2316 z pózn. zm.) zwanego dalej Rozporządzeniem jest podmiotem prowadzącym działalność związaną ze sportem, organizującym współzawodnictwo i zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym, a okoliczności te potwierdza przynależność WOPR do ILS oraz uznanie ILS przez MKOl - co wyczerpuje warunki wskazane w przepisie.
Tym samym Członkowie WOPR, wprowadzeni do Centralnej Ewidencji Członków WOPR są więc w rozumieniu Rozporządzenia zawodnikami odpowiednio kadry narodowej WOPR, ligi województwa lub uczestnikami współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Okoliczności powyższe potwierdza dokument wystawiony przez WOPR jako podmiot należący do międzynarodowej organizacji sportowej o zasięgu kontynentalnym (ILSE) uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Ponieważ WOPR działa poprzez jednostki wojewódzkie dokument właściwy dla zawodników województwa wystawia jednostka wojewódzka WOPR, a potwierdzeniem przynależności zawodnika do WOPR jest Karta Ewidencyjna Członka WOPR wydawana przez Zarząd Główny WOPR, możliwa do zweryfikowania poprzez kontakt na adres poczty internetowej biura ZG WOPR: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

ZAŚWIADCZENIE 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 127

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

pływam bez promili logo

   

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3