KOMUNIKATY
W GOTOWOŚCI
czwartek, 26 marca 2020 13:20

 

covid mask 3W obliczy obecnej sytuacji jednostki WOPR ze statusem jednostek współpracujących z systemem PRM posiadają potencjał jaki może być wykorzystany do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii. Warto pamiętać, że naszymi członkami są ratownicy, którzy oprócz działań w sferze socjalnej mogą – przy odpowiednich regulacjach prawnych - być wykorzystani do pomocy służbom medycznym lub sanitarnym.
Koledzy Prezesi, działacze ratownicy. Pamiętajcie, że jako organizacje obywatelskie skupiamy osoby posiadające wyższe wartości, które powierzone zadania wykonują po prostu dobrze – co w obecnych czasach jest najważniejsze. Przeznaczane na ten cel środki publiczne muszą być rzetelnie, gospodarnie i celowo wydatkowane – co w mojej opinii jesteście w stanie zapewnić. Bo jak nie Wy to kto?
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wystosowało do Prezesa Rady Ministrów list w tej sprawie, który został przekazany do Ministerstwa Zdrowia, a więc na pierwszy front działań. Warto więc dokonać przeglądu możliwości własnych sił i środków w wypadku zwrócenia się do Was o możliwości wykorzystania podmiotu.

 

 

Pismo WOPR do Prezesa Rady Ministrów 

 

 

 
STAN EPIDEMII - OGRANICZENIA
środa, 25 marca 2020 14:52

COVID - LOGW związku z wejściem w życie przepisów wprowadzających zakaz przemieszczania się osób na obszarze naszego kraju, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zwraca uwagę jednostkom WOPR oraz innym organizacjom, że zakaz ten nie dotyczy zarówno pracowników jak i wolontariuszy wykonujących świadczenia na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19. Są to nie tylko działania medyczne ale również socjalne, logistyczne czy inne jakie wskażą do realizacji osoby kierujące działaniami – organy administracji publicznej, pomocy społecznej czy służb medycznych.
Jednocześnie WOPR zwraca uwagę aby w działaniach rygorystycznie stosować polecenia służb inspekcji kierujących danymi działaniami w zakresie używania środków ochrony, zachowywać zasady bezpieczeństwa oraz higieny.

 

 

 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA Z DNIA 24 MARCA 2020 ROKU

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 115

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

  

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3