KOMUNIKATY
ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD PREZYDENTA RP
środa, 08 kwietnia 2020 00:00

Życzenia od Prezydenta RP - Wielkanoc 2020Otrzymaliśmy kartę świąteczną z życzeniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Z okazji Świąt Wielkanocnych Pan Prezydent życzy nam spokojnego świętowania w dobrym zdrowiu, odpoczynku w gronie najbliższych a także nowej nadziei i wiary w sens służby bliźniemu. Niniejszym z dużą przyjemnością słowa te przekazuję Koleżankom i Kolegom, Członkom WOPR oraz sympatykom naszej organizacji.

 

Prezes WOPR

Paweł Błasiak

 
JEST NADZIEJA NA PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI ZAŚWIADCZEŃ KPP
poniedziałek, 30 marca 2020 14:00

kppWodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje, że w ustawie przyjętej przez Sejm i procedowanej przez Senat (druk 94) w art. 19 pojawił się zapis:

„w okresie od dnia ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii do 60 dni od dnia odwołania tego stanu ratownikiem (…) może być osoba (…) która posiada ważne zaświadczenie (…) lub zaświadczenie, którego termin upływa w okresie o którym mowa we wprowadzeniu

Oznacza to, że ratownicy, którym termin ważności zaświadczenia kpp skończył się w dniu 14 marca lub później pozostają ratownikami do 60 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Jest to prawidłowy kierunek działania, choć co prawda WOPR wnioskował aby termin ten był wskazany już od 1 marca gdyż w gro egzaminów po tym terminie zostało odwołanych. W tej sytuacji ratownicy, którym termin ważności zaświadczenia upłynął w okresie 1 – 13 marca pozostają bez uprawnień. Senat może ten termin zmienić na wcześniejszy. WOPR zwrócił się o dokonanie tej zmiany.

 

 

 

 Pismo WOPR do Marszałka Senatu

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 117

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

niw logo  

logo Programu PROO

 

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3