KOMUNIKATY
TAMA - AURA NIE SPRZYJA „LODOŁAMACZOM”
środa, 12 lutego 2020 12:03

kostki loduZ uwagi na tegoroczną zimę nie były planowane (a dwa zostały odwołane) Centralne Szkolenia Specjalistyczne z zakresu ratownictwa na obszarach pokrytych lodem. Wymóg tego szkolenia jako warunek formalny do uczestnictwa w szkoleniu w Tamie jest trudny do zrealizowania w roku bieżącym. W związku z tym po rekomendacji Komisji Szkoleniowej WOPR wymóg posiadania „szkolenia lodowego” w roku 2020 nie będzie wymagany od kandydatów na kurs Starszego Ratownika Wodnego. Jednocześnie zostaną oni zobowiązani do uzupełnienia wymogu w najbliższym możliwym terminie lecz nie dłużej niż do końca roku 2021 – co zostanie zweryfikowane w dalszych szkoleniach centralnych. Mamy nadzieję, że zima powróci i bez problemów będzie można uzupełnić swoją wiedzę o ten trudny zakres ratownictwa wodnego. W tym roku zgodnie z wnioskami planowane są trzy rodzaje szkoleń TAMA 2020: dwa standardowe po 8 dni SRW, IWOPR oraz jeden 3-dniowy IWOPR dla MIWOPR. Terminy i warunki uczestnictwa podamy wkrótce.  

 

 

 

 
KPP – INTERPRETACJA SZCZEGÓŁOWA
piątek, 10 stycznia 2020 17:18

SowaW dniu 8 stycznia 2020 roku Minister Zdrowia wydał interpretację znowelizowanych zapisów rozporządzenia w zakresie możliwości przystąpienia ratowników do egzaminu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy bez konieczności ponownego ukończenia kursu kpp (tzw. recertyfikacji).
Zgodnie z zapisami
§ 4 ust. 2 pkt. 2 ratownik będący zatrudniony, pełniący służbę lub będący członkiem jednostki współpracującej z systemem może przystąpić do recertyfikacji wyłącznie w okresie ostatnich trzech miesięcy ważności posiadanego zaświadczenia.
Oznacza to, że wcześniej – gdy zaświadczenie ma ważność ponad trzy miesiące – ratownik do takiego egzaminu nie może zostać dopuszczony, natomiast po utracie ważności zaświadczenia musi ponownie uczestniczyć w całym kursie kpp aby móc złożyć egzamin.
Prosimy zwrócić uwagę na te szczegóły gdyż zaświadczenia wydane po egzaminach, do których złożenia kandydaci nie byli uprawnieni mogą zostać podważone jako dokumenty wydane niezgodnie z prawem, a do odpowiedzialności pociągnięci przewodniczący komisji egzaminacyjnych oraz kierownicy organizatorów kursów.

 

Jednocześnie przypominamy, że:

 1)    zgodnie z § 10 a rozporządzenia po zmianach dokumentację ze szkolenia i egzaminowania należy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym został przeprowadzony egzamin

 2)    zgodnie z § 2 rozporządzenia zmieniającego [cytat] „do kursów, których program został zatwierdzony przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia (30 grudnia 2019 r. – przyp. WOPR), stosuje się wymagania określone w przepisach dotychczasowych.”

 

INFORMACJA Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 115

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

  

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3