KOMUNIKATY
KPP – INTERPRETACJA SZCZEGÓŁOWA
piątek, 10 stycznia 2020 17:18

SowaW dniu 8 stycznia 2020 roku Minister Zdrowia wydał interpretację znowelizowanych zapisów rozporządzenia w zakresie możliwości przystąpienia ratowników do egzaminu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy bez konieczności ponownego ukończenia kursu kpp (tzw. recertyfikacji).
Zgodnie z zapisami
§ 4 ust. 2 pkt. 2 ratownik będący zatrudniony, pełniący służbę lub będący członkiem jednostki współpracującej z systemem może przystąpić do recertyfikacji wyłącznie w okresie ostatnich trzech miesięcy ważności posiadanego zaświadczenia.
Oznacza to, że wcześniej – gdy zaświadczenie ma ważność ponad trzy miesiące – ratownik do takiego egzaminu nie może zostać dopuszczony, natomiast po utracie ważności zaświadczenia musi ponownie uczestniczyć w całym kursie kpp aby móc złożyć egzamin.
Prosimy zwrócić uwagę na te szczegóły gdyż zaświadczenia wydane po egzaminach, do których złożenia kandydaci nie byli uprawnieni mogą zostać podważone jako dokumenty wydane niezgodnie z prawem, a do odpowiedzialności pociągnięci przewodniczący komisji egzaminacyjnych oraz kierownicy organizatorów kursów.

 

Jednocześnie przypominamy, że:

 1)    zgodnie z § 10 a rozporządzenia po zmianach dokumentację ze szkolenia i egzaminowania należy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym został przeprowadzony egzamin

 2)    zgodnie z § 2 rozporządzenia zmieniającego [cytat] „do kursów, których program został zatwierdzony przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia (30 grudnia 2019 r. – przyp. WOPR), stosuje się wymagania określone w przepisach dotychczasowych.”

 

INFORMACJA Z MINISTERSTWA ZDROWIA

 

 

 
INSTRUKTORZY WOPR NA ROK 2020
czwartek, 09 stycznia 2020 00:00

iw wzórW zakładce Edukacja został opublikowany wykaz 143 Instruktorów WOPR uprawnionych do prowadzenia szkoleń i egzaminowania na stopnie WOPR oraz stopnie International Life Saving Federation (ILS). Z uwagi na fakt, że szkolenia prowadzone są przez jednostki WOPR będące podmiotami uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 12 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym przypominamy, że szkolenie to – aby absolwent mógł otrzymać Certyfikat ILS lub rozpocząć edukację w kierunku Instruktora Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR – musi spełniać warunki, o jakich informują zasady umieszczone na końcu Wykazu.

 

Jednocześnie przypominamy, że każdy Instruktor WOPR posiadający przygotowanie pedagogiczne jest uprawniony zarówno do szkoleń na stopnie WOPR i ILS jak i prowadzenia szkoleń ratowników wodnych w rozumieniu ww. Rozporządzenia.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 107

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

GESTUM BROKER  LOGO  ubezpieczenie  żółte

 

  

REGATTA PARTNEREM logo

 

 

pływam bez promili logo

  

 

 

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3