KOMUNIKATY
DRONY W TAMIE
poniedziałek, 04 września 2023 15:56

fly to res logsDwa lata temu po raz pierwszy, a na tegorocznej Tamie ponownie latają drony. Ten pożądany przez wielu, niepozorny, a zarazem posiadający wiele możliwości dla ratowników bezzałogowy statek powietrzny staje się jak RIB, skuter czy quad niezbędnym sprzętem szczególnie przy działaniach prewencyjnych i poszukiwawczych. Tym razem gościem WOPR na szkoleniach SRW i IWOPR był Maciek Dziubich właściciel firmy Time to Fly, Prezes Sopockiego WOPR oraz współpracownik SAR właśnie w zakresie wykorzystania BSP w działaniach ratowniczych.
Coraz więcej jednostek jest wyposażanych w ten rodzaj sprzętu, coraz więcej ratowników posiada uprawnienia do ich pilotowania, ale czy sama umiejętność kierowania dronem wystarczy? Czy licencja idzie w parze z wiedzą i kwalifikacjami w zakresie działań ratowniczych? Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość, a problem wykorzystania BSP w ratownictwie wodnym oraz przygotowania ratowników do ich obsługi powinien być również tematem prac Komisji szkoleniowej.

 

 
KOMISJA SZKOLENIOWA WOPR W TAMIE
wtorek, 29 sierpnia 2023 16:00

wopr logs 29062023Przewodniczący Komisji Szkoleniowej WOPR Instruktor Wykładowca Tomasz Białkowski zwołał spotkanie komisji na weekend 9 – 10 września w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Tamie. Do spotkania zostały również zaproszone osoby zajmujące się szkoleniem w jednostkach wojewódzkich. Prace mają być prowadzone na temat:

  • Programów szkoleń ratowniczych
  • Programów szkoleń specjalistycznych

  • Sposobie uzyskiwania stopnia Instruktora CSS

  • Opracowania jednolitego wzoru prezentacji do szkoleń na stopień Ratownika Wodnego

  • Powołanie nowych członków Komisji Szkoleniowej

a także przedstawienie badań w zakresie skuteczności skoków ratowniczych, sposobów holowania (żeglarski), oraz zasadności wprowadzenia do szkolenia elementów psychologii dotyczących sposobów radzenia sobie ze stresem.
Wszyscy prezesi jednostek wojewódzkich otrzymali pismo w tej sprawie. Spotkanie będzie skorelowane z posiedzeniem Prezydium ZG WOPR i egzaminami końcowymi SRW i IWOPR 2023.
O szczegóły prosimy się zwracać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 224

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3