wopr 1000x200 04

„OSCAR” EDUKACYJNY DLA WOPR
czwartek, 26 listopada 2015 23:13

Nagrody Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erazmus+ - „EDUinspiracje 2015” - rozdane. 

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało zwycięzcą konkursu w kategorii: Edukacja zawodowa, gdzie projekt „Safer Europe by Higher Qualified Water Safety Managers” [EQF2] został najwyżej oceniony pośród kilkuset tego typu przedsięwzięć, a na finiszu pokonał sześć innych nominowanych do nagrody w tej kategorii. Projekt ten był realizowany przez specjalistów z ratownictwa wodnego, zarządzania, nauk o bezpieczeństwie, zarządzania personelem, medycyny, metodyki i dydaktyki. W gronie tym, znaleźli się przedstawiciele 7 federacji ratowniczych zrzeszonych w ramach International Life Saving Federation of Europe, a także przedstawiciele uczelni wyższych, łącznie z sześciu europejskich krajów. Cieszy fakt, że WOPR tak dobrze potrafi realizować swoje zadania, jest doceniany na forum międzynarodowym i – co jest powodem do dumy - stawiany za przykład w zakresie profesjonalizmu i innowacji.

Mamy nadzieję, że zarówno te jak i inne osiągnięcia realizowane przez naszą organizację w obszarze bezpieczeństwa, zostaną zauważone przez urzędników w odpowiedzialnych za ten obszar działania administracji rządowej i pozwolą im szerzej spojrzeć na problem ratownictwa wodnego - nie wyłącznie przez pryzmat bezpośrednich działań ratowniczych.

 

Przypomnijmy, że w ramach tego projektu, pilotowanego przez WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, wypracowane zostały wysokiej jakości podstawy nowego kierunku studiów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa wodnego, którego absolwenci będą kompleksowo przygotowani do wdrażania w przestrzeni publicznej standardów bezpieczeństwa, w tym imprez masowych oraz aktywnego wypoczynku na obszarach wodnych.

Projekt zawiera gotowe do wdrożenia w krajach europejskich podstawy kierunku studiów, już realizowane na czterech uczelniach - na razie poza granicami Polski – i jest pierwszym na skalę europejską stworzeniem wspólnych koncepcji kwalifikacji dla wyższych poziomów zarządzania ratownictwem wodnym.

Wypracowano cztery poziomy: specjalistę ratownictwa wodnego, licencjata, magistra, doktora. Dla poszczególnych poziomów określono niezbędny zakres wiedzy, umiejętności i kompetencji. Efekty prac projektowych opublikowano w Europejskiej Bazie Projektów (www.europeansharedtreasure.eu/). Obecnie trwają prace nad uruchomieniem kierunku studiów na kilku uczelniach w Polsce i zagranicą.

W dniu 24 listopada 2015 roku na uroczystej Gali Laureatów w auli głównej Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zwycięską statuetkę dla WOPR, z rąk Wiceminister Edukacji Narodowej Pani Teresy Wargockiej i Dyrektora Generalnego FRSE Pana Mirosława Marczewskiego odebrali Wiceprezes Zarządu Głównego WOPR wraz z Koordynatorem projektu Apoloniuszem Kurylczykiem. Podziękowania i uznanie należą się poza koordynatorem projektu również instruktorom WOPR współpracującym przy jego realizacji: Magdalenie Zielińskiej, Tomaszowi Zalewskiemu, Aleksandrowi Skaliy, Jakubowi Friedenbergerowi, i Filipowi Orłowskiemu.

Więcej szczegółów na: http://www.frse.org.pl/aktualnosci-frse/konkurs-eduinspiracje-zostal-rozstrzygniety

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3