JUBILEUSZOWY ROK DZIAŁALNOŚCI WOPR.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 11:32

idzie 60Pięćdziesiąt dziewięć lat temu, 11 kwietnia 1962 roku, Zarządzeniem Nr 74 Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki zostało powołane do życia Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zalążkiem naszej organizacji była Podkomisja WOPR przy Resortowej Komisji GKKFiT pn.: Ogólnopolski Komitet Upowszechniania Pływania (OKUP SMILING FACE). Tym samym w dniu dzisiejszym rozpoczął się jubileuszowy sześćdziesiąty rok funkcjonowania WOPR.
W imieniu Zarządu Głównego, w tym ważnym dla nas dniu, chciałbym wszystkim członkom WOPR, a także wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszej organizacji powiedzieć po prostu dziękuję.
Szczególne podziękowania należą się Delegatom na Zjazd Krajowy, członkom Sądu Honorowego, Głównej Komisji Rewizyjnej, Zarządu Głównego, komisji oraz prezesom WOPR wszystkich dziesięciu kadencji.
To dzięki Wam, ratownicy, instruktorzy i sympatycy WOPR, ratownictwo wodne mogło się rozwijać, i nadążać za światowymi trendami. Dzięki wyszkolonym przez Was ratownikom i przekazanej im wiedzy mogły powstać również inne, prężnie działające organizacje, służby i podmioty zajmujące się ratownictwem wodnym. Na nadchodzące dalsze lata, członkom władz i komisji obecnej już XI kadencji życzyć należy wytrwałości w kontynuacji dotychczasowych dobrych praktyk, i budowaniu na ich bazie nowego, nowoczesnego WOPR.
 

Prezes WOPR

 

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3