RECERTYFIKACJA W CZASIE EPIDEMII
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 09:16

WOMZW związku z szeregiem pytań z jednostek WOPR o zasadność przeprowadzania egzaminów recertyfikacyjnych KPP w związku z obowiązującymi przepisami przedłużającymi ważność zaświadczeń, które po 14 marca 2020 roku utraciły ważność, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zwróciło się do Ministra Zdrowia o wykładnię obowiązujących przepisów oraz wytyczne w tym zakresie. Pytanie spowodowane było zarówno stanowiskiem pracodawców wymagających dokumentu wydanego nie wcześniej niż trzy lata wstecz oraz sytuacji gdzie pracodawcy - w tym jednostki współpracujące z systemem PRM - uważają za stosowne poddać weryfikacji swoich pracowników - ratowników systemu.
Zgodnie z pismem Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia w chwili obecnej przeprowadzanie egzaminu recertyfikacyjnego może odbywać się zgodnie z dotychczasowymi przepisami, a więc w okresie ostatnich trzech miesięcy ważności zaświadczenia KPP. Jednocześnie, nie przystąpienie do egzaminu recertyfikacyjnego, nie powoduje, że ważność zaświadczeń, wydanych po 14 marca 2017 roku tracą ważność.
Jednocześnie WOPR przypomina, że z chwilą odwołania stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego osoby, którym ważność zaświadczenia przedłużona została na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów i nie przystąpiły do egzaminu recertyfikacyjnego w trakcie stanu epidemii, będą musiały do niego przystąpić w terminie 60 dni od dnia odwołania tych stanów.

 

 Pismo z Ministerstwa Zdrowia

 

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3