TRENINGI ZAWODNIKÓW WOPR
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 00:38

treninigiZarząd Główny WOPR informuje, że International Life Saving Federation (ILS) organizacja uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz będąca członkiem Stowarzyszenia Międzynarodowej Federacji Sportowej (ARISF), określa standardy i zasady w sportowym ratownictwie wodnym.
Zgodnie z zapisami § 9 ust. 16 i 17 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń́, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 512 z pózn zm.) mogą odbywać się treningi zawodników będących członkami kadry narodowej lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej. Dokumentem potwierdzającym te okoliczności jest dokument wystawiony między innymi przez międzynarodową̨ federację sportową uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Zgodnie z rekomendacją z dnia 27 marca 2021 roku, ILS wskazuje, że [cytat] „w Polsce właściwą i jedyną organizacją uprawnioną do organizowania i przeprowadzania zawodów w sportowym ratownictwie wodnym oraz powoływania kadry narodowej jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Prezes WOPR, zgodnie ze swoimi kompetencjami i zasadami określonymi w statucie WOPR, wskazuje sposób powoływania członków kadry narodowej.”
Zgodnie z powyższym Prezes WOPR na podstawie § 22 ust. 2 Statutu WOPR wskazał Decyzją Nr 17/2021 prezesów jednostek wojewódzkich WOPR jako właściwych do powoływania członków Kadry Narodowej WOPR z obszarów województw w okresie do 31 maja 2021 roku. Potwierdzeniem przynależności zawodnika do WOPR jest Karta Ewidencyjna Członka WOPR wydawana przez Zarząd Główny WOPR, możliwa do zweryfikowania poprzez kontakt na adres poczty internetowej biura ZG WOPR: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

 niw logo  

logo Programu PROO

 

na słupek niedzica 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3