wopr 1000x200 04

SPORTY NIEOLIMPIJSKIE W PKOL
poniedziałek, 16 października 2023 09:18

pkol logs metW dniu 8 września 2023 roku Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał nowe komisje problemowe. Kilka z dotychczasowych zostało zlikwidowanych, a w pozostałych ograniczono skład osobowy. Niemniej jednak troje przedstawicieli WOPR zostało przez Prezydium Zarządu PKOl powołanych do składu w komisjach: Medycznej, Sportu Kobiet oraz nowopowstałej Sportów Nieolimpijskich. Tej ostatniej odbyło się w dniu 12 października inauguracyjne posiedzenie, na którym Prezes PKOl Radosław Piesiewicz uroczyście wręczył akty powołania.
Utworzenie tej komisji jest wyrazem zwrotu polskiego ruchu olimpijskiego w podstawy sportu i szeroko rozumianą kulturę fizyczną. W dobie zmian w ruchu olimpijskim, przy włączaniu jednych i wyłączaniu innych dyscyplin z programu Igrzysk Olimpijskich istotnym elementem w sporcie jest współpraca w szerokim spektrum sportu zarówno wyczynowego jak i rekreacyjnego, a przede wszystkim w sporcie dzieci i młodzieży. Ten ostatni cel był szeroko omawiany na posiedzeniu komisji jako istotny element rozwoju sportu nie olimpijskiego w naszym Kraju. Przypomnijmy, że inauguracja Lifesaving’u jako konkurencji olimpijskiej czeka nas już na Igrzyskach w Brisbane w Australii w roku 2032.
W skład Komisji Sportów Nieolimpijskich wszedł Prezes WOPR Paweł Błasiak. Sylwetki członków WOPR powołanych do pozostałych dwóch komisji przedstawimy po ich inauguracyjnych spotkaniach.

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3