wopr 1000x200 04

KEVIN …
poniedziałek, 13 listopada 2023 09:15

Kevin Ernest WeldonZ wielkim żalem zawiadamiamy, że w piątek 10 listopada, w wieku 89 lat odszedł na wieczną wachtę Kevin Ernest Weldon, założyciel ILS, inicjator połączenia FIS i WLS. Był także twórcą loga i hymnu ILS.
Kevin w roku 1948 jako piętnastoletni kadet wstąpił do Pacific Surf Life Saving Club w stanie Queensland (Australia). W roku 1971 został wybrany na prezesa World Life Saving, a w 1993 był kluczową osobą w zjednoczeniu World Life Saving (WLS) z Fédération Internationale de Sauvetage Aquatique (FIS), gdy utworzono International Life Saving Federation (ILS), której został pierwszym prezesem.
W 1998 roku z inicjatywy Kevina rozpoczęła się rywalizacja w konkurencji Oceanman/Oceanwomen, w której najlepsi z najlepszych na świecie ratowników rywalizowali na oceanie wpław, na deskach i kajakach ratowniczych. Pierwsze zawody zorganizowano w Australii, Bali, Nowej Zelandii i USA. Konkurencja ta jako koronna w lifesaving’u będzie na igrzyskach olimpijskich w Australii.
ILS nadało Kevinowi tytuł Wielkiego Rycerza Orderu Ratownictwa (Grand Knight in the Order of Lifesaving) i wprowadziło do Galerii Sław ILS (ILS Hall of Fame). Jego wkład w ratownictwo wodne i jego wpływ na Międzynarodową Federację Ratowników Wodnych (ILS) na zawsze pozostaną w pamięci. Jego wizja i przywództwo pozostawiły niezatarty ślad w organizacji i jej członkach, a dziedzictwo niech inspiruje przyszłe pokolenia ratowników na całym świecie.

Cześć Jego pamięci.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3