wopr 1000x200 04

ZIMA 2024 – RUSZYŁY CSS „LODOWE”
środa, 13 grudnia 2023 10:52

SZKOLENIA LOD LOG 13 12 2023Przyszła zima – może trochę odpuściła, ale powróci – i rozpoczęły się Centralne Szkolenia Specjalistyczne WOPR z zakresu ratownictwa na obszarach pokrytych lodem.
Szkolenia te, już na poziomie „A” przygotowują do podstawowych umiejętności poradzenia sobie na lodzie i do udzielania pomocy ratownikom oraz w prostych sytuacjach także poszkodowanym. Są one dedykowane również, a może przede wszystkim, dla młodzieży, ale i dorośli powinni z tym tematem się zaznajomić.
Szkolenia na poziomie „B” są szkoleniami typowo ratowniczymi, na lodzie kruchym i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratowniczego w tym trapu pneumatycznego, systemów woda lód i są dedykowane dla absolwentów szkolenia „A”.
Pierwsze z nich odbyło się w ostatni weekend na wodach Kanału Królewskiego w Warszawie. Kolejne wystartują niebawem w Turawie (województwo opolskie) i w Kruszwicy (województwo kujawsko-pomorskie) i na stronach internetowych tych jednostek proszę szukać informacji o terminie i warunkach uczestnictwa.
Szkolenia lodowe, wraz ze szkoleniami „Wietrznice”, są wymagane od kandydatów na stopień Starszy Ratownik wodny i Instruktor WOPR.
Do wglądu są wszystkie Programy Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3