wopr 1000x200 04

ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
piątek, 09 lutego 2024 08:00

Tadeusz Glinkowski zmarłW dniu 5 lutego 2024 roku w wieku 88 lat odszedł na wieczną wachtę człowiek historia ratownictwa wodnego i WOPR, Lwowianin, Tadeusz Glinkowski.
W młodości był pływakiem Pafag Wrocław i już w szkole średniej został ratownikiem najpierw I a potem II klasy PZP jeszcze zanim powstało WOPR. Najwyższe kwalifikacje ratownicze - Instruktora wykładowcy WOPR nr 235 - uzyskał w roku 1970 jako 35-latek. Działał na terenie Śląska a od roku 1980 na Mazowszu, gdzie przez 17 lat pełnił funkcję wiceprezesa Stołecznego Wojewódzkiego WOPR, praktycznie aż do reformy organizacyjnej i zmian w strukturze WOPR. Wielokrotny instruktor Centralnych Szkoleń Specjalistycznych w Tamie na stopnie Starszego Ratownika Wodnego i Instruktora WOPR. Odznaczony Złotą Honorową Odznaką WOPR Za Zasługi z Wieńcem Laurowym oraz odznaką Zasłużony Instruktor WOPR. Zjazd Krajowy WOPR w roku 1998 nadał mu tytuł Członka Honorowego WOPR. Cześć jego pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 14 lutego 2024 roku o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie po czym urna zostanie przewieziona na Cmentarz Bródnowski.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3