wopr 1000x200 04

ROMANTYCY STAREJ (DAWNEJ) DATY
czwartek, 23 maja 2024 08:36

szczęsliwa 11 okłNiektórzy listy, niektórzy artykuły, inni wielkie powieści, a inni swoje przeżycia. Taką osobą piszącą jest Jerzy Burski. Barwna postać – choć grafikę ma raczej czarno-białą – w coraz rzadszym, odchodzącym w niepamięć rozdziale ratownictwa wodnego. Odchodzącym z dwóch powodów: osobistych umiejętności ratownika (za jego „złotych lat ratownictwa” WOPR-owiec to były kąpielówki, czapeczka, gwizdek i duża sprawność fizyczna) i romantyzmu służby. Te dwa elementy, wg rozmów z Jerzym, który bądź co bądź obraca się w naszym środowisku, już w zasadzie są obligatoryjne i do zauważenia jedynie u uczestników szkolenia w Tamie. Można z tym dyskutować, ale fakt – romantyzm minął, a chęć samodoskonalenia nie jest tak popularna jak kiedyś.

„Z Jerzym znamy się trochę ponad 30 lat. Nasze drogi szły i w jednym kierunku i mocno się krzyżowały. Ale warto się spierać z kimś kto ma argumenty i pasję. Z przyjemnością uczestniczyłem w spotkaniu autorskim w Warszawie. Garnitur był, ale czapeczka też. No romantyk.” - PB

W swojej książce „Szczęśliwa 11” autor opisuje swoje przeżycia z różnych sytuacji związanych z wodą i zagrożeniami. I swoimi i innych. Jest to zupełnie inne spojrzenie na ratownictwo wodne. Nie jest to podręcznik, skrypt czy słownik. Zdarzyło się, przetrwał, zapamiętał, napisał i jest warte przeczytania. Czy nowemu pokoleniu się spodoba – mam nadzieję, że tak. Może trochę romantyzmu nad polskie rzeki i morza wróci.

 

Słowo wstępne Prezesa WOPR-u

 

    

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3