wopr 1000x200 04

„TAMA 2015” ODWOŁANA
środa, 17 czerwca 2015 22:09

Z uwagi, na fakt, że warunki formalne wymagane od kandydatów na szkolenia specjalistyczne w Tamie w roku 2015, spełnia jedynie trzech kandydatów, szkolenia te w planowanym terminie zostają odwołane.
Na podstawie przesłanych przez kandydatów dokumentów, kilkanaście osób nie zostało zakwalifikowanych z uwagi na niespełnianie przez nich wymogów formalnych. Szczegółowa weryfikacja dokumentów oraz informacje uzyskane bezpośrednio od kandydatów świadczą, że w ostatnich latach występowały sytuacje dopuszczania do szkoleń centralnych i egzaminów na stopnie WOPR osób, które nie spełniały wymogów formalnych.
W związku z zaistniałą w latach 2013 – 2014 sytuacją, Komisja szkoleniowa oświadcza, że ostatnie specjalistyczne szkolenie centralne na stopnie Starszego Ratownika Wodnego, Młodszego Instruktora WOPR i Instruktora WOPR odbyło się w Tamie w terminie 13 – 19 lipca 2013 roku, gdzie nadano ostatni stopień Instruktora WOPR o numerze 1191. Uprawnień uzyskanych na szkoleniach organizowanych w innym miejscu lub terminie lub o wyższych numerach nie nadało WOPR i w związku z tym nie mogą zostać uznane. Ponadto dokumentacja niektórych z tych szkoleń budzi poważne zastrzeżenia formalne, a nadanie stopni odbyło się poprzez świadome naruszenie porządku prawnego lub wprowadzenie w błąd władz WOPR.
Niniejszym, Zarząd Główny i Komisja szkoleniowa mogą jedynie przeprosić osoby, które uczestniczyły w takich przedsięwzięciach, gdzie organizatorzy – członkowie WOPR, działający jednak niezgodnie z prawem WOPR - wprowadzili ich w błąd. Władze WOPR zobowiązują się podjąć działania mające na celu wyjaśnienie tej sytuacji w sposób możliwie jak najmniej dotkliwy dla zainteresowanych ratowników.

Prezes WOPR
Przewodniczący Komisji Szkoleniowej

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3